Spędź czas z bliskimi w Międzynarodowy Dzień Rodzin

0
Międzynarodowy Dzień Rodzin
Akcja Dwie Godziny Dla Rodziny skierowana jest do pracodawców, którzy tego dnia mogą skrócić czas pracy o dwie godziny. Fot. freepik

15 maja został ustawiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowym Dniem Rodzin w celu pogłębiania relacji rodzinnych.

Święto jest idealnym pretekstem do refleksji nad rodzinnymi relacjami i problemami, przed którymi stają współczesne rodziny. Dziś warto więc uciec od zgiełku codzienności i spędzić czas z tymi, którzy są dla nas najważniejsi.

- reklama -

Dwie Godziny Dla Rodziny

Od 2012 roku organizowana jest kampania społeczna Dwie Godziny dla Rodziny. Jej inicjator – fundacja Humanites – zachęca do tego, aby w ramach akcji 15 maja stał się dniem refleksji nad jakością naszych relacji z najbliższymi.

Akcja skierowana jest do pracodawców, którzy tego dnia mogą skrócić czas pracy o dwie godziny i umożliwić tym samym pracownikom spędzenie go z najbliższymi. W tym roku z akcji skorzystało około miliona pracowników z ponad 600 polskich i międzynarodowych firm w Polsce i 12 innych krajach. Symboliczne skrócenie czasu pracy będzie dla pracodawców szansą na budowanie pozytywnego wizerunku oraz dobrych relacji z pracownikami. Ci z kolei zyskają dodatkowy czas na rodzinny wypad czy zabawę z dziećmi.

/źródło: 2godzinydlarodziny.pl oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here