Zamiast mandatu cytryna. Ciekawa inicjatywa głubczyckich policjantów

Akcja miała na celu uświadomienie kierowców o tym jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Zamiast mandatu, cytryna? Tak właśnie wyglądała przeprowadzona akcja policjantów pod jednym z przedszkoli na terenie Głubczyc.

Poprzez zabawę policjanci przypominali kierowcą jak ważne są pasy bezpieczeństwa. Było naprawdę kwaśno.
Policjanci z głubczyckiej komendy zorganizowali wspólnie z przedszkolem Kubusia Puchatka akcję, podczas której na kierowców czekały niespodzianki-nie były to mandaty.

- reklama -

Mundurowymi kontrolowali czy w prawidłowy sposób przewożone są dzieci oraz czy sami kierowcy korzystają z pasów bezpieczeństwa. Wszyscy ci kierujący, którzy dopuścili się wykroczenia, prócz pouczenia byli częstowani kawałkiem cytryny, oraz wręczane były im wykonane przez przedszkolaków upominki.

Akcja miała na celu uświadomienie kierowców o tym jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Często rodzice dowożąc dziecko do przedszkola czy szkoły ignorują obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach.

– Apelujemy, by dystans jaki mamy do pokonania samochodem nie był wyznacznikiem tego, czy zapniemy pasy czy też nie. Należy pamiętać, że nasze zdrowie i życie jest najważniejsze – mówi rzecznik komendy w Głubczycach.

EnDe

#KPP Głubczyce

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here