Start Pietrowice Wielkie wygrał turniej „Przaja Handballowi” [ZDJĘCIA]

UKS Start Pietrowice Wielkie
UKS Start Pietrowice Wielkie

O pierwszym miejscu w sobotnim turnieju zdecydował ostatni mecz pomiędzy drużynami z Pietrowic Wielkich i Rendsburga.

UKS Start Pietrowice Wielkie przed HSG Schülp/Westerrönfeld/Rendsburg, trzecie miejsce dla MKS-u Start Michałkowice, czwarte dla LZS-u Tor Dobrzeń Wielki w II Turniej Przyjaźni „Przaja Handballowi”, który odbył się w minioną sobotę w Arenie Rafako w Raciborzu. Puchary i wyróżnienia wręczyli zespołom i zawodniczkom wicestarosta Marek Kurpis oraz Dariusz Tkocz, zastępca dyrektora OSiR.

- reklama -

Niemki z Rendsburga, miasta partnerskiego dla powiatu raciborskiego, przebywały w Polsce od środy, 29 maja. Pierwszego dnia w Raciborzu przywitali je starosta Grzegorz Swoboda, wiceprezydent Raciborza Michał Fita i wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek. Dziewczęta zagrały w turnieju w XI LOS OSPR w Gliwicach i uczestniczyły w meczu pokazowym w Szkole Podstawowej w Rudniku. Na zakończenie pobytu rozegrały turniej w Arenie Rafako.

O pierwszym miejscu w sobotnim turnieju zdecydował ostatni mecz pomiędzy drużynami z Pietrowic Wielkich i Rendsburga. Bezpośrednie starcie zakończyło się wynikiem 25:19. Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Sandra Poznańska z ekipy trenera Joachima Wieczorka.

Organizatorami turnieju byli: UKS Start Pietrowice Wielkie i OSiR Racibórz, partnerem strategicznym: Eko-Okna S.A., partnerem Zakład Wodociągów i Kanalizacji Racibórz sp. z o.o, a honorowy patronat nad imprezą przyjęli: Starosta Raciborski i Prezydent Raciborza.

W trakcie pobytu drużyna z Rendsburga miała czas na zwiedzanie i integrację. Była wizyta w H2Ostróg, rozgrywki w kręgle, zwiedzanie Zamku Piastowskiego, a także ognisko na campingu Obora.

Zadanie było współfinansowane ze środków powiatu raciborskiego.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here