Raciborzanie najlepsi w finale ogólnopolskiego konkursu

0
II Lo Racibórz
W skład drużyny II LO weszli Elżbieta Galli, Agnieszka Stroka oraz Kamil Mucha.

Uczniowie II LO w Raciborzu zajęli I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Turbolandeskunde- Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

Reprezentacja w składzie Elżbieta Galli (kl. IIb), Agnieszka Stroka (kl. IIm) oraz Kamil Mucha (kl. IIb) wzięli udział w III etapie konkursu, który odbył się w Goethe- Institut w Krakowie. Do finału przystąpiło 21 trzyosobowych drużyn, które zwyciężyły w II etapie konkursu w swoim regionie.  Tematem przewodnim tegorocznej edycji była Austria. Jury pod uwagę wzięło kompetencje językowe uczestników (30%), umiejętność współpracy w grupach (25%), wartość merytoryczną projektu (30%) oraz kreatywność i pomysłowość przygotowanej prezentacji (15%).

- reklama -

W ramach nagrody uczniowie z Raciborza dostaną szansę tygodniowego pobytu w Weimarze w Weimar Jena Akademie w Niemczech.

W konkursie udział wzięło łącznie ponad 4 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

/fot. II LO Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here