Artur z Raciborza „Mechanikiem Roku”

Mechanik Roku
Etap praktyczny odbył się w użyczonym warsztacie mechaniki pojazdowej w Zawadzie.

Uczeń dzięki wygranej w konkursie zostanie zwolniony z części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

Konkursu wiedzy i umiejętności motoryzacyjnej „Mechanik Roku” odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. Współorganizatorem wydarzenia był Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim. W czasie konkursu sprawdzono wiedzę teoretyczną uczniów oraz ich praktyczne zdolności.

- reklama -

Etap praktyczny odbył się w użyczonym warsztacie mechaniki pojazdowej w Zawadzie. Obejmował on wykonanie zadania praktycznego pod nadzorem egzaminatorów Izby Rzemieślniczej w Katowicach, pracowników warsztatu oraz przedstawicieli Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim.

Zwycięzcą konkursu został uczeń raciborskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” Artur Duda. Jego zadaniem była wymiana turbosprężarki oraz przeprowadzenie przeglądu pojazdu pod względem zużycia eksploatacyjnego wraz z wymianą płynów i materiałów eksploatacyjnych. Uczeń dzięki wygranej w konkursie zostanie zwolniony z części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

Mechanik
Artur Duda z klasy III bB

 

 

 

 

 

 

 

/fot. CKZiU nr 2 Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj