„Śląsk – kraina wielu kultur” – co jeszcze w ten weekend?

0
"Śląsk – kraina wielu kultur" 2018

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Śląsk – kraina wielu kultur” w Parku im. Miasta Roth i na Zamku Piastowskim, Festiwal Gamingowy na raciborskim zamku, Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych Gminy Krzyżanowice w Tworkowie czy Industriada 2019 – sprawdź, co jeszcze odbędzie się w najbliższych dniach.

W dniach 6-9 czerwca będzie miał miejsce coroczny festiwal pod nazwą Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Śląsk – kraina wielu kultur”. W jego ramach zaplanowano występy w Kuźni Raciborskiej, Żorach i Czechach, a także w Raciborzu – II Raciborską Noc Świętojańską 7 czerwca o godz. 19:00 w Parku im. Miasta Roth i korowód z Placu Długosza na Zamek Piastowski 8 czerwca o godz. 15:00.

- reklama -

Organizatorem imprezy jest od szesnastu lat Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Pomysłodawcą, inicjatorem i dyrektorem festiwalu jest od początku Aldona Krupa-Gawron.

Ideą festiwalu jest pokazanie całej mozaiki kulturowej Śląska, na którym na przestrzeni wieków przyszło koegzystować m.in. kulturze polskiej, czeskiej, niemieckiej i ukraińskiej. Kiedyś było to zarzewiem sporów, niesnasek, kulturowej izolacji. Festiwal promujący wszystkie te kultury na jednej scenie dał im możliwość wzajemnego poznania, przenikania się, wymiany doświadczeń i umiejętności. Co roku gośćmi specjalnymi są zespoły zagraniczne spoza tego kręgu kulturowego, co urozmaica i poszerza formułę tej międzynarodowej imprezy.

Wielokulturowość od początku istnieje także na płaszczyźnie rozmaitości prezentacji scenicznych obejmujących występy zespołów folklorystycznych, orkiestr dętych, tańca nowoczesnego, baletu, mażoretek, a nawet zespołu tanecznego na wózkach inwalidzkich. Zapewnia to ciekawy program dla różnych pokoleń, stąd od lat festiwalowi towarzyszy pełna widownia.

Jak co roku festiwal wzbogaca ofertę kulturalną obchodów Dni Raciborza.

slask kraina wielu kultur 2019

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ»

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY»

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here