Finał koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA]

Koncert umuzykalniający w RCK
Koncert umuzykalniający w RCK

Koncerty umuzykalniające to wyjątkowy projekt muzyczny, który nie tylko uczy rozumienia muzyki, ale również kultury muzycznej.

W Raciborskim Centrum Kultury odbył się ostatni już w roku szkolnym 2018/2019 koncert umuzykalniający. Wtorkowe spotkanie z muzyką było wyjątkowe z wielu powodów. Po pierwsze koncert odbył się na sali widowiskowej RCK, a nie w sali kameralnej jak dotychczas, dzięki czemu młodzi melomani mieli możliwość zupełnie innego odbioru muzyki pod względem akustycznym, zajmując miejsce w wygodnych fotelach, podziwiając salę i muzyków tym razem grających na scenie.

- reklama -

Po drugie na scenie wystąpił nie solista, nie duet jak dotychczas, a kwartet Czortet, dzisiaj wyjątkowo w trzyosobowym składzie: Magdalena Różycka na skrzypcach, Dominika Bojanowska na wiolonczeli i Tomasz Śliwiński na altówce. Muzycy zagrali utwory: W.A. Mozarta „Eine kleine Nachtmusik”, J. Straussa „Polka pizzicato”, P. Czajkowskiego walc z baletu „Śpiącą królewna”, G.F. Händla „Arrival of the Queen of Sheba” oraz J.P. Sousa „Liberty bell march”. Na koniec publiczność usłyszała piękne wykonanie „Liberttango” Astora Piazzolli.

Prowadzący koncerty Franciszek Borysowicz wykonał eksperyment muzyczny, podczas którego dzieci stojąc obok wybranych przez siebie muzyków wskazywali który instrument w danym momencie jest instrumentem wiodącym. Na koniec rozdane zostały nagrody dla najbardziej aktywnych i wytrwałych uczniów. Dzieci odwdzięczyły się kwiatami i laurkami dla muzyków i pana Franciszka.

Koncerty umuzykalniające to wyjątkowy projekt muzyczny, który nie tylko uczy rozumienia muzyki, ale również kultury muzycznej: od stroju po savoir-vivre. Nikt tak pięknie nie przekazuje pasji do muzyki, jak robi to od 36 lat Franciszek Borysowicz. Edukacja muzyczna w ramach koncertów umuzykalniających trwa od klasy I do III w ramach comiesięcznych spotkań.

Koncerty są finansowane z budżetu Miasta Racibórz.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here