Wokaliści raciborskiego MDK z sukcesami na festiwalach i konkursach [ZDJĘCIA]

0
Sukcesy wokalistów Młodzieżowego Domu Kultury
Sukcesy wokalistów Młodzieżowego Domu Kultury

Podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zdobyli nagrody podczas festiwali w Kluczborku i Opolu, a także na konkursie w Kietrzu.

31 maja i 1 czerwca w Kluczborskim Domu Kultury odbył się XIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Kluczborskie Trele”. Wokalistów oceniało profesjonalne międzynarodowe jury w składzie: Anna Jurksztowicz, Aleksandra Czysta, Lidia Stanisławska, Margarita Tsoukarelas oraz Lester Kidson. W kategorii wiekowej klasy I-III szkoły podstawowe I miejsce otrzymał Witek Piasecki, a w kategorii klasy IV-VI szkoły podstawowe III miejsce zdobyła Julia Kapusta.

- reklama -

Ponadto 9 czerwca wokaliści Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu wzięli udział w XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Piosenkobranie”, którego organizatorami byli Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki i Miasto Opole. Jury w składzie: Jarosław Wasik (przewodniczący), Magdalena Krzemień i Piotr Furtas postanowiło wyróżnić: w kategorii szkoły podstawowe klasy I-III Witka Piaseckiego oraz w kategorii szkoły ponadgimnazjalne i dorośli Magdalenę Pohlmann.

Tego samego dnia nasi wokaliści wzięli również udział w „Talent show” organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kietrzu. Konkurs skierowany był do mieszkańców gminy Kietrz. Jury tego konkursu postanowiło przyznać I miejsce duetowi wokalnemu Hani i Mai Janczura.

Wokaliści uczestniczą w zajęciach wokalnych prowadzonych przez Daniela Rożka.

fot. MDK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here