W Raciborzu odbędzie się festiwal rowerowy

0
Na gości raciborskiego festiwalu rowerowego będzie czekać mnóstwo atrakcji

Bezpłatny serwis rowerowy, tor do pumptracka, miasteczko ruchu drogowego i wiele innych atrakcji, będzie czekać na gości raciborskiego festiwalu rowerowego pod nazwą „Racibórz kocha rower”.

Urząd Miasta Racibórz serdecznie zaprasza na festiwal rowerowy pn. „Racibórz kocha rower”, który odbędzie się 23 czerwca w godzinach od 10.00 do 18.00 na Placu Dominikańskim.

- reklama -

Podczas imprezy przewidziane są następujące atrakcje:

– Miasteczko ruchu drogowego – gdzie małoletni kandydaci przygotują się do zdania egzaminu na kartę rowerową.  Jazda po miasteczku ma nauczyć bezpiecznego poruszania się rowerem, wykorzystywania wiedzy teoretycznej w rozpoznawaniu i przestrzeganiu znaków drogowych. Poza tym uczy integracji i jazdy z innymi rowerzystami.

– Bezpłatny serwis rowerowy – w serwisie rowerowym raciborzanie dokonają nie tylko przeglądu technicznego swoich jednośladów, ale także podstawowych napraw i regulacji.
Warto pamiętać, że właściwa konserwacja rowerów ma wpływ nie tylko na ich sprawność, ale także nasze bezpieczeństwo i innych użytkowników ruchu drogowego.

– Tor Puptrack – specjalnie zaprojektowany tor przeszkód, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania.
Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.

Odbędzie się również pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, oraz pokaz strzelecki z użyciem laserowego trenażera strzeleckiego.

W tym dniu na Raciborskim Rynku  od godz. 16.00 również nie zabraknie atrakcji.
Wystąpią dla nas mażoretki ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”.

Zagrają zespoły muzyczne takie jak:
–  Alge Aters,
– The Goods,
– The October Leaves,
– Big Band „Plania”.

EnDe

#UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here