Na Zamku wręczono nagrody laureatom olimpiad i konkursów niemieckojęzycznych [ZDJĘCIA]

1
Na Zamku Piastowskim zostały wręczone nagrody lauretaom konkurów i olimpiad niemieckojęzycznych. fot. : D. Niestroj

Wczoraj 11.06 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się uroczysta gala wręczania nagród laureatom olimpiady języka niemieckiego i konkursu piosenki niemieckojęzycznej. Wśród zaproszonych gości był Martin Lippe – przewodniczący regionalnego DFK oraz Marek Kurpis – wicestarosta raciborski. 

Marin Lippa podkreślał podczas otwarcia wydarzenia, jak ważna jest znajomość języków obcych w obecnych czasach, w szczególności języka niemieckiego. Jego zdaniem, pozwoli to na lepsze i dogłębne poznawanie kultury naszych zachodnich sąsiadów, jak i zwiększa atrakcyjność na rynku pracy, gdzie inwestuje dużo firm z niemieckim kapitałem.

- reklama -

Wicestarosta raciborski Marek Kurpis, pogratulował wszystkim uczestnikom i wyraził zadowolenie, że takie wydarzenie jest organizowane przy współudziale powiatu.

Swoje gratulację dla wszystkich laureatów, w formie listu, przysłała również posłanka na Sejm Gabriela Lenartowicz (PO).

Po zakończeniu części artystycznej wydarzenia, laureatom zostały wręczone nagrody, a na ręce ich nauczycieli złożono listy gratulacyjne i podziękowania.

EnDe

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here