Magistratu nie stać na ulgi dla emerytów

Michał Fita, zdjęcie archiwalne, fot. D. Niestroj

Radna miejska Ludmiła Nowacka kilkukrotnie, korzystając z rożnych okazji, apelowała do obecnych włodarzy miasta o obniżenie ceny wyjazdu do Pleśnej dla emerytów. Niestety, urzędnicy zostali głusi na postulat radnej. Taniej dla seniorów nie będzie.

Raciborski ratusz ma przygotowaną ofertę, która jest skierowana do pracowników Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, nauczycieli oraz emerytowanych pracowników raciborskich szkół i przedszkoli, pracowników Urzędu Miasta, Ośrodka Sportu i Rekreacji, instytucji kultury oraz ich rodzin. Koszt dziesięciodniowego pobytu dla osoby dorosłej to 900 zł. Ta cena, zdaniem byłej kandydatki na prezydenta miasta, jest zbyt wygórowana dla przeciętnego raciborskiego emeryta, który chciałby z takiej formy wypoczynku, organizowanego przez Miasto skorzystać.

- reklama -

Cena obejmuje nocleg w 2-, 3- lub 4-osobowym baraku; wyżywienie w postaci jednego dwudaniowego posiłku w formie obiadokolacji; dostęp do prysznica, wc, umywalki i koca. Oprócz tego w tej cenie można skorzystać z rowerów, świetlicy, leżaków, parawanów i sprzętu sportowego. Cena obejmuje także transport oraz ubezpieczenie NNW. Organizator nie zapewnia: opieki medycznej, dostępu do kuchni, parkingu dla samochodów, sprzątania kontenera,pościeli, naczyń, sztućców i środków czystości.

Radna Nowacka zaproponowała w złożonej przez siebie interpelacji, objęcie wyjazdu dla emerytów programem Senior 60+. Na to nie zgodził się znowu wiceprezydent miasta Michał Fita, który w odpowiedzi wskazał, że obecna cena podyktowana jest wciąż rosnącymi kosztami utrzymania działki w nadmorskim kurorcie. Jak podkreślił, wprowadzenie tego zadania do programu Senior 60+ wiązałoby się z jednoczesnym zabezpieczeniem środków finansowych na pokrycie różnicy pomiędzy ceną za pobyt, a ewentualną dopłatą. Taki wydatek leżałby oczywiście po stronie Miasta. – W tej chwili Miasto Racibórz, jako organizator obozu nie ma zabezpieczonych środków w budżecie na pokrycie różnicy w cenie – zaznacza Michał Fita.

Jak poinformował nas Krzysztof Żychski, Naczelnik Wydziału Kultury, Edukacji i Sportu z raciborskiego magistratu, wszystkie miejsca na oba turnusy są już dawno zajęte. Wśród raciborskich emerytów, oferta przygotowana przez ratusz, cieszyła się średnim zainteresowaniem. Na pierwszy turnus (10.08.2019r. – 21.08.2019r) złożony z 40 osób, wybiera tylko 5 emerytów, natomiast na drugi (21.08.2019r. – 01.09.2019r. ) zdecydowało się pojechać już 12 seniorów.

EnDe

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here