Lato z Biblioteką: Na początek „Mały Książę” [ZDJĘCIA]

0
Lato z Biblioteką: Na początek „Mały Książę”
Lato z Biblioteką: Na początek „Mały Książę”

Tegoroczne lato z raciborską biblioteką rozpoczęło się od międzyplanetarnej podróży z Małym Księciem połączonej z warsztatami plastycznymi, ekspresowych rozgrywek Bibliotecznej Ligii Mistrzów i gry na Bum Bum Rurkach.

Jak co roku raciborska biblioteka przygotowała dla dzieci pełne atrakcji, bezpłatne wakacyjne zajęcia. Tegoroczna edycja jest związana z literaturą fantastyczną – uczestnicy m.in. odwiedzą Akademię Pana Kleksa, peron 9 i ¾ czy tajemniczą Narnię. Spotkania odbywają się w każdy wtorek i czwartek wakacji w godz. 11:00-14:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

- reklama -

Pierwszego dnia bibliotekę odwiedziło prawie 60 dzieci, które wspólnie z Małym Księciem wyruszyły w międzyplanetarną podróż, dowiedziały się o jego cennym odkryciu oraz tworzyły piękne róże z krepiny i liski z origami. Na początku jednak poznały zasady obowiązujące w trakcie zajęć i wzięły udział w zabawie integrującej. Nowościami, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez uczestników, były Bum Bum Rurki, dzięki którym w bibliotece rozchodziły się dźwięki piosenek „Wlazł kotek na płotek” czy „Jedzie pociąg” i gra chińczyk gigant na podwórku.

Kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek 27 czerwca w godz. 11:00-14:00. W programie m.in. morskie podróże z Guliwerem, projektowanie miasteczka Liliputów, zabawy ruchowe i głośne czytanie opowieści „Guliwer w Krainie Liliputów”. Harmonogram wszystkich zajęć i wycieczek można znaleźć tutaj: biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/1961-fantastyczne-lato-z-biblioteka.html.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here