PTTK Racibórz z wizytą w Maerkischer Kreis [ZDJĘCIA]

0
Członkowie PTTK Racibórz zwiedzali Sauerland
Członkowie PTTK Racibórz zwiedzali Sauerland

Współpraca raciborskiego oddziału PTTK i SGV – Sauerländische Gebirgsverein – trwa już od kilku lat.

Od 25 do 30 czerwca w partnerskim powiecie Märkischer Kreis w Niemczech przebywała grupa członków PTTK Racibórz. Razem ze stowarzyszeniem wędrowników SGV (Sauerländische Gebirgsverein) przemierzała Sauerland i nie tylko, odkrywając lokalne atrakcje. To nie pierwszy kontakt obu grup. Współpraca trwa już kilka lat i wspiera ją powiat raciborski.

- reklama -

Głównym organizatorem i przewodnikiem podczas wizyty był wiceprezydent stowarzyszenia Harald Kahlert, a w opiekę nad polską grupą oraz w bardzo gościnne przyjęcie zaangażowało się wiele osób, w tym mieszkających w Niemczech Polaków. Program pobytu obejmował wiele atrakcji – było m.in. zwiedzanie zamku w Altenie, miast Iserlohn, Arnsberg czy Winterberg, a także Kolonii oraz liczne piesze wędrówki oraz spotkania. 26 czerwca raciborska grupa spotkała się ze starostą powiatu Thomasem Gemke, który jest jednocześnie przewodniczącym SGV. Spotkanie odbyło się w siedzibie starosty w Lüdenscheid. Tego samego dnia do powiatu Märkischer przybyła grupa PTTK Chorzów.

– Z przyjaciółmi z Niemiec znamy się już od dłuższego czasu – mówi Piotr Armatys, wiceprezes raciborskiego oddziału PTTK. – W ubiegłym roku grupa zwiedzała nasz powiat, a także Beskid Śląski. Byli też u nas w roku 2016. My gościliśmy w Märkischer w roku 2012. Ustaliliśmy, że w 2021 roku spotkamy się na zlocie wędrowników w Rumunii – dodaje.

fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here