Mistrzostwa lekkoatletów U20 w Raciborzu. Konferencja prasowa za nami

0
Konferencja Mistrzostwa U20
Wiceprezydent Michał Fita z satysfakcją mówił o organizacji mistrzostw przez miasto Racibórz.

Miasto Racibórz jest gospodarzem tegorocznych 73. PZLA Mistrzostw Polski U20. 3 lipca od rana na stadionie OSiRu trwają już pierwsze konkurencje. Mistrzostwa zakończą się w piątek 5 lipca.

Z okazji organizacji tej wielkiej sportowej imprezy odbyła się konferencja prasowa. Udział w niej wzięli zastępca prezydenta Raciborza, Michał Fita, starosta raciborski, Grzegorz Swoboda, Grzegorz Sobczyk, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Paweł Olszański, sekretarz generalny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Justyna Święty Ersetic, mistrzyni Europy na 400m i w sztafecie 4x400m, Dariusz Tkocz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Piotr Morka, trener Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Konferencję prowadził Piotr Kielar.

- reklama -

Wiceprezydent Michał Fita z satysfakcją mówił o organizacji mistrzostw przez miasto Racibórz. Życzył młodym sportowcom samych rekordów. Starosta Grzegorz Swoboda cieszył się ze współpracy jaką zawiązał Polski Związek Lekkoatletyki z samorządem. Wiceprezes Grzegorz Sobczyk przypomniał, że sam trenował w Raciborzu i przyznał, że organizacja imprezy stoi na wysokim poziomie. Paweł Olszański zapowiadał ciekawe wyniki, gdyż pomimo młodego wieku (mistrzostwa do lat 20) na stadionie można zobaczyć pretendentów do mistrzostw również w starszych kategoriach, nowe talenty z całej Polski. Mistrzyni Justyna Święty – Ersetic życzyła żartobliwie zawodnikom połamania nóg i miała nadzieję, że samej przyjdzie jej kiedyś wystartować na raciborskiej murawie.

Po rozmowie z przedstawicielami mediów goście konferencji udali się na płytę stadionu, gdzie rozpoczynały się pierwsze konkurencje. Przypominamy, że 73. PZLA Mistrzostw Polski U20 trwają do piątku 5 lipca na stadionie OSiR w Raciborzu przy ul. Zamkowej. Wstęp na stadion i trybuny jest wolny, a konkurencje trwają do wczesnego wieczora. Wszyscy zainteresowani kibicowaniem są mile widziani.

/UM Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here