Co po maturze? Studia w Raciborzu!

PWSZ Studia w Raciborzu
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu to nowoczesna uczelnia z atrakcyjnymi kierunkami.

Wybór miasta i Uczelni, w których spędzi się wiele lat, jest jednym z najtrudniejszych w naszym życiu. Przed podjęciem decyzji warto przemyśleć plusy i minusy wszelkich rozwiązań.

Na korzyść raciborskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przemawia bliskość miejsca zamieszkania, dogodny dojazd i bogata, wciąż rozwijana oferta kierunków kształcenia, przygotowana pod potrzeby rynku pracy.

- reklama -

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu to nowoczesna uczelnia z atrakcyjnymi kierunkami. Zapraszamy nie tylko tegorocznych maturzystów. Oferujemy studia stacjonarne (bezpłatne) oraz niestacjonarne. Dostosowujemy plany zajęć tak, aby była możliwość łączenia pracy zawodowej i studiów. To atrakcyjna propozycja dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje lub zmienić wykonywany zawód. Absolwenci otrzymają dyplom licencjata lub inżyniera, uzyskując wykształcenie wyższe pierwszego stopnia.

Kandydatom oferujemy wybór spośród dziesięciu kierunków studiów: Architektura, Automatyka i Robotyka, Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, Pedagogika, Bezpieczeństwo Państwa, Filologia (angielska, germańska, czeska, a także języki obce od postaw: angielski i niemiecki), Administracja, Wychowanie Fizyczne, Turystyka i Rekreacja, Pielęgniarstwo.

PWSZ studia

Programy i plany studiów są modyfikowane pod kątem potrzeb rynku pracy. Przewidują zajęcia laboratoryjne, warsztatowe, obozy sportowe, kierunkowe praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne. Dzięki temu wiedza teoretyczna zostaje wzbogacona o umiejętności i kompetencje praktyczne, bo to właśnie one są dziś szczególnie poszukiwane i cenione.
PWSZ w Raciborzu uczestniczy również w Programie Erasmus+, który umożliwia (i dofinansowuje) wyjazdy studentów na zagraniczne studia i praktyki. W ramach programu studenci mogą studiować m.in. w wielu różnych krajach unii europejskiej, a także w Albanii oraz w Bośni i Hercegowinie.

Raciborska Uczelnia jest przyjazna osobom niepełnosprawnym, dba o techniczne udogodnienia, a także stosuje technologie, ułatwiające dotarcie do wszelkiej informacji. Pełnomocnik Rektora do spraw Osób Niepełnosprawnych i jego asystenci zapewniają pomoc w codziennym życiu studenckim.

pwsz studia

Kampus uczelni składa się z kompleksu budynków dydaktycznych, w których znajdują się dobrze wyposażone sale, pracownie komputerowe i techniczne. Oprócz tego, studenci korzystają z pływalni, sal gimnastycznych oraz stadionu. Na terenie Uczelni funkcjonuje również doskonale wyposażona biblioteka naukowa, czytelnie, Ośrodek Informacji Naukowej i nowoczesne bazy danych. Dla studiujących daleko od miejsca zamieszkania do dyspozycji jest Dom Studenta, z komfortowo urządzonymi pokojami jedno-, dwu- i trzyosobowymi.

Ukończenie studiów w dobrej uczelni to inwestycja na całe życie. Wybór odpowiedniej ścieżki kariery zawodowej daje możliwość zdobycia ciekawego i pasjonującego zawodu.
Jak się rekrutować? Wybierz najlepszy dla siebie kierunek studiów. Szczegółowe informacje o każdym z nich znajdziesz na www.pwszrac.pl. Zarejestruj się w Systemie Internetowej Rekrutacji (link do rejestracji znajduje się na stronie internetowej Uczelni w zakładce REKRUTACJA). Warto zwrócić uwagę, że na kierunku Architektura obowiązuje (oprócz rankingu świadectw dojrzałości) egzamin z uzdolnień plastycznych. Po otrzymaniu informacji o przyjęciu na studia należy zgłosić się z kompletem wymaganych dokumentów do Punktu Rekrutacji w terminie zgodnym z harmonogramem podanym na stronie PWSZ w Raciborzu.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat oferty i warunków studiów na stronie internetowej uczelni: www.pwszrac.pl.

Oferta PWSZ w Raciborzu:

KIERUNKI INŻYNIERSKIE – po ukończeniu otrzymasz tytuł INŻYNIERA lub INŻYNIERA ARCHITEKTA i możliwość podjęcia magisterskich studiów uzupełniających:
– Architektura
– Automatyka i robotyka
– Zarządzanie i inżynieria produkcji*
KIERUNKI LICENCJACKIE po ukończeniu otrzymasz tytuł LICENCJATA i możliwość podjęcia magisterskich studiów uzupełniających:
– Filologia (angielska, germańska i czeska)
– Języki obce od podstaw (angielski, niemiecki)
– Pedagogika
– Wychowanie fizyczne
– Turystyka i rekreacja
– Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
– Bezpieczeństwo Państwa (specjalności bezpieczeństwo społeczno-ekonomiczne, bezpieczeństwo polityczno-militarne, bezpieczeństwo publiczne)
– Administracja (specjalności: administracja publiczna, administracja gospodarcza)
– Pielęgniarstwo

* po zatwierdzeniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

pwsz studia raciborz

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here