Zabierz książkę na wakacje. LEGIMI w raciborskiej bibliotece

fot. pixabay
Zapisz się do biblioteki i uzyskaj dostęp do Legimi.com,

Bestsellery, nowości, topowi autorzy. 20.000 najlepszych tytułów bez kolejek. Na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. I wszystko za darmo! Wybierasz się na urlop? Potrzebujesz dobrej książki? Zapisz się do biblioteki i uzyskaj dostęp do Legimi.com. 

Usługa została wprowadzona w styczniu 2019 i cieszy się dużą popularnością wśród raciborzan. Już 161 czytelników skorzystało z propozycji biblioteki, jak dotąd zarejestrowano 3894 wypożyczenia. W pierwszej trójce najczęściej wypożyczanych książek znalazły się: „Becoming. Moja historia” M. Obamy, „Pozwól mi wrócić” B. A. Paris i „Złota klatka” C. Läckberg. Z polskich autorów najchętniej wypożyczanymi były książki Remigiusza Mroza: „Zaginięcie”, „Nieodgadniona” czy „Kasacja”.

- reklama -

Co zrobić, żeby uzyskać dostęp do Legimi? Wystarczy odwiedzić Wypożyczalnię Główną przy Kasprowicza 12 lub dowolną filię biblioteczną i poprosić o indywidualny kod. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi. Następnie wybrane książki można pobrać bezpośrednio w aplikacji Legimi (www.legimi.pl), zainstalowanej na wybranym urządzeniu. W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek. 

A co, jeśli czytelnik nie posiada urządzenia do czytania e-booków? Nic straconego! W Czytelni przy ul. Kasprowicza 12 można wypożyczać czytniki e-booków na okres 35 dni. Z usługi mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie, posiadające kartę biblioteczną MiPBP w Raciborzu, które przy wypożyczaniu zobowiązane są do okazania dowodu osobistego i podpisania stosownego oświadczenia. Zamówienie na czytnik można złożyć także za pomocą konta w katalogu komputerowym biblioteki.

 

 

/MiPBP, MG/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here