Spotkanie w ratuszu w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej

3
fot. UM Racibórz

Rozmowy z przedstawicielami śląskich samorządów dotyczyły m.in. konsultacji najkorzystniejszego przebiegu drogi wodnej przez granicę państw, wykorzystania do tego Zbiornika Racibórz oraz wpływu inwestycji na otoczenie.

11 lipca w raciborskim ratuszu doszło do spotkania przedstawicieli przygranicznych gmin leżących w biegu Odrzańskiej Drogi Wodnej z delegacją Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który koordynuje pracę Biura ds rozbudowy Odrzańskiej Drogi Wodnej od polsko-czeskiej granicy aż do jej ujścia do Bałtyku.

- reklama -

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy gościł Gabrielę Tomik, pełnomocnik Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Dorotę Dybkowską-Stefek, szefową Biura ds. Odrzańskiej Drogi Wodnej przy ZMPSiŚ, Łukasza Kolandę z zarządu ZMPSiŚ, wójta gminy Krzyżanowice Grzegorza Utrackiego oraz wójta gminy Gorzyce Daniela Jakubczyka w towarzystwie Bożeny Amalio-Nowak.

Robocze spotkanie dotyczyło projektowanej drogi wodnej na rzece Odra. Nadzór nad tą inwestycją sprawuje Biuro ds. Odrzańskiej Drogi Wodnej wraz z ekspertami z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Goście przedstawili aktualny stan przygotowań oraz omówili czeskie studium wykonalności dla kanału Odra – Dunaj – Łaba.

– Cieszy nas to, że w Raciborzu i na Śląsku nie trzeba już nikogo przekonywać do korzyści, jakie niesie Odrzańska Droga Wodna. Jesteśmy tu krok dalej od innych regionów. Wynika to z zaangażowania naszych samorządowców w ten temat. Rozmowy dotyczą nie tego czy realizować to zadanie, ale jak najkorzystniej to zrobić – powiedziała po spotkaniu Gabriela Tomik.

 

/UM, MG/

- reklama -

3 KOMENTARZE

 1. To jest chore…. Obwodnicy wciąż nie mamy, a oni Odrą / wyschnieta/ do Bałtyku chcą. To ci nam gospodarze trafili się ;(( Mrzonkami zajmują się, zamiast bieżącymi potrzebami miasta.

 2. burmistrz polowy dobrze działa na rzecz nowogrodzkiej!
  Dni Raciborza platne.
  Śląskie flagi zabronione
  Co dalej?
  Godzina milicyjna?
  Wstyd

 3. szaleństwa portowego ciąg dalszy ,czekamy na lotnisko ,które powstanie na suchej odrze.tak trzymaj portowy a będziesz odwołany szybko.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here