Młodzi raciborzanie z ekologią za pan brat

0

Nauka poprzez zabawę – tak w skrócie określić można spotkania z dziećmi i młodzieżą zorganizowane w ramach kampanii ekologicznej „Lato z klimatem”. W pierwszych warsztatach udział wzięła łącznie ponad setka uczestników.

EKO-nauka dla najmłodszych
Wspólnie spędzony czas z raciborską młodzieżą zainicjował cykl, zaplanowany w ramach kampanii „Lato z klimatem”.
– Chcemy pobawić się w ekologów – odkrywców, którzy poprzez zabawę mogą się edukować. Warsztaty z dziećmi i młodzieżą mają uczyć nowe pokolenie dobrych nawyków i tego, że klimat nie może być im obojętny – mówi pomysłodawczyni kampanii, poseł na Sejm RP Gabriela Lenartowicz.

- reklama -

Dwa spotkania – dwa sukcesy!
Pierwsze spotkanie odbyło się na kąpielisku Obora w Raciborzu. Krótka pogadanka z młodzieżą udowodniła, że temat zmiany klimatu nie jest im obcy. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w grach i zabawach o tematyce ekologicznej. Dla najbardziej aktywnych przewidziano drobne upominki, a dla każdego – zdrowe jabłko.
– Wiem trochę o ekologii i segreguję w domu odpady, ale przyznam, że nie wiedziałam do którego kosza powinny trafić trociny albo paragon. To duże zaskoczenie – komentuje Weronika, uczestniczka zajęć. Na zgromadzoną młodzież czekały dodatkowo EKO-ulotki, w których przedstawione zostały najważniejsze informacje o klimacie oraz kilka ciekawostek wartych uwagi.

Kolejne spotkanie odbyło się z młodzieżą uczęszczającą do klubu „Strefa” w Raciborzu. Tutaj również nie zabrakło małego kompendium wiedzy na początek oraz atrakcji i nagród. – Cieszę się, że dzieci sporo wiedzą, jednak wciąż ta wiedza jest niewystarczająca. Przed nami jeszcze dużo pracy – dodaje inicjatorka akcji. Młodzież i tym razem chętnie brała udział w ekologicznych zabawach. – Bardzo nam się podobało, mogłyśmy dowiedzieć się jak dbać o środowisko oraz co to w ogóle jest zmiana klimatu – opowiadają Eliza i Julia, uczestniczki zajęć. Na zakończenie, również tutaj, każdy otrzymał drobny upominek oraz ulotkę; swoistą instrukcję obsługi klimatu dla każdego.

Kolejne akcje przed nami
Przypomnijmy, że inicjatywa „Lato z klimatem” skierowana jest do mieszkańców subregionu
m.in. Raciborza, Rybnika, Żor i Wodzisławia Śląskiego. W związku z tym organizatorzy planują spotkać się z różnymi odbiorcami w kolejnych miejscowościach. Następny warsztat
dla młodzieży przewidziany jest w Rybniku. Równolegle do spotkań z najmłodszymi, organizatorzy zaplanowali również cykl spotkań kobiet, pod hasłem: Ekologiczna Pani Domu
a bardziej dowcipnie; Babskie Klimaty.

/inf.prasowa, MG/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here