I Piwny Fajer na Zamku Piastowskim za nami [ZDJĘCIA]

0
Bieg Piwny Fajer
Bieg Wokół Komina fot. ZS

W ramach I Piwnego Fajeru na Zamku Piastowskim zorganizowano wiele atrakcji, m. in. Giełdę Birofilów, food trucki czy Bieg Wokół Komina.

W sobotę 3 sierpnia 2019 r. Browar Zamkowy, Browar Rynek, Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, Raciborskie Centrum Kultury wraz z Agencją Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu i Powiatem Raciborskim zaprosili mieszkańców powiatu i gości na I Raciborski Festiwal Piwa, który odbył się na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

- reklama -

Imprezę rozpoczęła o godz. 8.30 III Międzynarodowa Raciborska Giełda Birofilów. Z kolei o godz. 12.00 nastąpiło otwarcie stanowisk z piwem oraz food trucków. O 15.00 odbył się Bieg Wokół Komina. Dystans, jaki mieli do pokonania zawodnicy wynosił około 2,5 kilometra. Był to jednak bieg specyficzny, gdyż uczestnicy musieli podczas niego zebrać odpowiednią ilość niezbędnych składników do uwarzenia piwa. Do tego celu posłużył kubeczek, z którym każdy wystartował. Bieg odbywał się ścieżkami i alejkami Parku Zamkowego, ścieżką wzdłuż Odry oraz Bulwarami Nadodrzańskimi. O godz. 15.00 wystartowali mężczyźni, zaś o 15.30 wystartowały chętne panie. Wyniki: Kobiety: I m Agnieszka Karlik-Kałusek, II Sabina Piontek, III Jolanta Podgórska; Mężczyźni: I m Sebastian Marcol, II m Mateusz Podsiadło, III m Adam Nosal.

Po biegu, o godz. 16.00 rozpoczął się Piwny Festiwal. W jego trakcie nie zabrakło wielu atrakcji. Wśród nich znalazły się m. in. występy kabaretowe, występ zespołu „Kola i Jula”, rozstrzygnięty został konkurs piwny, którego główną nagrodą była możliwość uwarzenia piwa własnego przepisu w Browarze Zamkowym lub w Browarze Rynek. O godz. 19.30 na zamkowej scenie zagrał zespół „Alge’aters”, natomiast o 20.10 przed publicznością zaprezentował się zespół „The trAst”.

 

fot. Zuzanna Sczyrba, Iwona Kwapisz
/źródło: Zamek Piastowski publ. c/

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here