Ostatni dzwonek, aby wrócić do ceny energii z 2018 roku

Prąd
Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, tzw, ustawa o cenach pądu, utrzymuje w 2019 r. ceny prądu z roku 2018 bezwarunkowo gospodarstwom domowym. Mikro i małe przedsiębiorstwa, szpitale oraz jednostki sektora finansów publicznych (w tym samorządy) składają natomiast do 13 sierpnia br. oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej. fot.: pixabay.com

Galopujący wzrost energii spędza sen z powiek. Szacuje się, że w niektórych przypadkach, wzrost energii sięgnie nawet 70 proc.

Nowelizacja tzw. „ustawy prądowej” przeszła przez senat bez jednej poprawki. Tym sposobem termin składania oświadczeń do sprzedawców energii został wydłużony do 13 sierpnia. To, zdaniem ministerstwa, spowoduje, że wiele firm i instytucji będzie miało możliwość złożyć dokument, który pozwoli im na zachowanie ceny z 2018 roku za kupno prądu w drugim półroczu 2019 roku. Jest to możliwe, gdyż dokument będzie obowiązywać z mocą wsteczną. To z kolei spowoduje, że oświadczenia, które dotarły do sprzedawców po terminie, a przed wejściem w życie nowelizacji, będą uznane za ważne. Jak przewidują ministerialni urzędnicy to rozwiązanie ułatwi życie tysiącom podmiotów gospodarczych w kraju.

- reklama -

Czytaj ciąg dalszy na

EnDe

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here