Magiczny Domek w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Magiczny domek w raciborskiej bibliotece.

Za nami kolejne spotkanie w ramach Fantastycznego Lata z Biblioteką. 8 sierpnia uczestnicy ruszyli w podróż po serii książek „Magiczny Domek na Drzewie”, w której dwójka dzieci podróżuje w czasie dzięki tytułowemu domkowi.

Przygoda rozpoczęła się od prezentacji książek, na które składa się cykl autorstwa Mary Pope Osborne. Na ich stronach czytelnik spędzi „Poranek wśród mumii” i „Popołudnie z piratami”, by zakończyć „Nocą na Księżycu”. Po krótkim wprowadzeniu w temat młodzi podróżnicy wyruszyli na Orlik, gdzie mieli okazję sprawdzić swoją kondycję w przypadku „Wakacji pod wulkanem”. Ciąg dalszy zajęć był kontynuacją magicznej podróży, tworzono m.in. magiczne drzewa używając jako pędzli własnych dłoni, a dzięki kartkom Rainbow Magic można było oryginalnie zaplanować wymarzoną wyprawę. Nie mogło zabraknąć obowiązkowej pamiątki z każdej podróży – pocztówki. Te powstały w formie gazetowego kolażu.

- reklama -

W kolejny wtorek – 13 sierpnia – kontynuowany będzie motyw magii i drewna. Na zajęciach uczestnicy poznają bliżej serię „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki.

/MiPBP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here