Renata Wiesner z Bieńkowic w konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Spotkanie z Renatą Wiesner, laureatką eliminacji wojewódzkich 17. edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”
Spotkanie z Renatą Wiesner, laureatką eliminacji wojewódzkich 17. edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Ferma drobiu Renaty Wiesner z Bieńkowic reprezentuje województwo śląskie w internetowym konkursie KRUS-u.

Rozpoczął się Internetowy Konkurs KRUS “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. W konkursie można wybrać najlepsze gospodarstwo spośród wszystkich 16 zwycięzców wojewódzkich eliminacji sztandarowego konkursu prewencyjnego Kasy. Województwo śląskie reprezentuje w tym konkursie ferma drobiu Renaty Wiesner z Bieńkowic. Głosy można oddawać do północy 12 września na stronie agronews.com.pl/artykul/wystartowal-internetowy-konkurs-krus-bezpieczne-gospodarstwo-rolne-2/

- reklama -

Renata Wiesner posiada gospodarstwo rolne o powierzchni 2 hektarów i 6 arów w Bieńkowicach. Prowadzi od 20 lat działalność ujętą, według nomenklatury urzędniczej, w „dziale specjalnym produkcji rolnej” – czyli hodowlę kurcząt. W jej halach hodowlanych znajduje się w tej chwili 70 000 kurcząt. W ciągu roku jest w stanie wyhodować 6 rzutów kurcząt, po 70 tys. sztuk w jednym rzucie. Kurnik posiada w pełni zautomatyzowany system karmienia, pojenia, utrzymania temperatury i monitoringu. Gospodarstwo jest certyfikowane norma ISO i dostosowane do wszelkich norm spełniających wymagane przepisy. Renata Wiesner również korzystała ze wsparcia ARiMR. Jak mówi: „Uwielbia swoją pracę i nie zamieniłaby jej na żadną inną.”

renata wiesner bienkowice

Konkurs KRUS promuje zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim brały osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą i ubezpieczone w KRUS. Przebiegał w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Do udziału w XVII edycji konkursu zgłoszono 1153 gospodarstw indywidualnych (o 66 gospodarstw więcej niż w roku ubiegłym).

Gospodarstwa 16 finalistów XVII Ogólnokrajowego Konkursu BGR wizytowała i oceniała powołana przez Prezesa KRUS Centralna Komisja Konkursowa. W ocenie Komisji wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał: ład i porządek w obejściu, dobrze zaplanowane i utrzymane oraz oświetlone ciągi komunikacyjne, bardzo dobry stan techniczny maszyn i urządzeń, właściwie wyposażone warsztaty, dbałość o poszanowanie środowiska naturalnego.

Zwycięzca konkursu internetowego otrzyma voucher w kwocie 1000 zł na zakupy sprzętu przeciwpożarowego i odzieży ochronnej oraz nagrodę od Prezes Telewizji Interaktywnej Agronews – statuetkę oraz voucher do spa dla dwóch osób. Nagrody zostaną wręczone 20 września podczas uroczystej gali konkursu, która odbędzie się w trakcie Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach k. Poznania.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here