Racibórz: 180 tys. zł na remont ul. Wierzyńskiego

0
Remont
Remont

Modernizacji poddane zostaną 2 km drogi na odcinku od przedłużenia ul. Leśmiana do ul. Głubczyckiej.

Prezydent Dariusz Polowy podpisał umowę na modernizację ul. Wierzyńskiego w Raciborzu. Miasto otrzyma na to zadanie 180 tys. zł.

- reklama -

Dofinansowanie na tę inwestycję przyznano ze środków budżetu Województwa Śląskiego na budowę dróg transportu rolniczego w ramach Ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

Modernizacji poddane zostaną 2 km drogi na odcinku od przedłużenia ul. Leśmiana do granicy z pasem drogowym DW 416 – ul. Głubczycką. Ul. Wierzyńskiego ma nawierzchnię gruntową z miejscowymi fragmentami utwardzenia kruszywem. Na całej jej długości występują liczne koleiny, uskoki i zapadnięcia, w których po opadach deszczu tworzą się zastoiska wodne. Szerokość pasa drogowego jest zmienna od 3,5 m do 6 m, a miejscowo występują przewężenia szerokości 3 m powstałe w wynik przyorania przez użytkowników gruntów rolnych.

Podpisanie umowy odbyło się 12 sierpnia w Katowicach. Tego samego dnia, kiedy w obecności premiera Mateusza Morawieckiego podpisano kontrakt z wykonawcą raciborskiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna.

Prezydent Dariusz Polowy spotkał się z dyrektorem Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Jerzym Motłochem. Złożenie podpisu to formalność, która jednak da początek procedurom rozpoczynającym roboty drogowe.

Środki finansowe na pokrycie zadań w powyższym programie pochodzą z opłat za przekształcenia (wyłączenia) gruntów rolnych z produkcji.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here