Rzeźby z metalu na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA]

0
Wernisaż na Zamku Piastowskim
Podwójny wernisaż na Zamku Piastowskim

Podwójny wernisaż na Zamku Piastowskim prezentował rzeźby wykonane w metalu oraz wystawę malarstwa pt. „16_17_18”. Autorami są kolejno Jagoda Kurakiewicz i Ignacy Oboz.

W ramach działań powiatowych dla mieszkańców we wtorkowe popołudnie 20 sierpnia 2019 r. w sali żyrandolowej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się podwójny wernisaż.

- reklama -

Autorką pierwszej ekspozycji jest raciborzanka Jagoda Kurakiewicz, która ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność: Obraz Cyfrowy i Fotograficzny. Następnie rok spędziła w Islandii, w miejscowości Ísafjörður, gdzie pracowała. Tam również miała możliwość wystawienia swoich prac. Po powrocie do Polski ukończyła kurs spawacza, który wykorzystuje w swojej pracy artystycznej.

Druga ekspozycja to wybór prac malarskich pochodzących z lat 2016, 2017 i 2018. Ich autorem jest Ignacy Oboz, urodzony w 1989 roku w Lublinie. Artysta to absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Zdzisława Nitki (2016). W latach 2008 – 2013 odbył studia na Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Ponadto w latach 2010 – 2013 studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2017 roku doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

/Zamek Piastowski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here