Plac zabaw przy rydułtowskiej pediatrii gotowy

Plac zabawy w Rydułtowach
Plac zabawy w Rydułtowach

Z końcem sierpnia zakończyły się prace związane z uruchomieniem placu zabaw dla pacjentów Oddziału Pediatrycznego Szpitala w Rydułtowach.

Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia „Razem na Szybiku” oraz Pana Jana Grabowieckiego prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej ROW, uporządkowano przestrzeń wokół Oddziału, wykonano nowe alejki, zainstalowano ławki, maty absorbujące, urządzenia zabawowe oraz dzięki wsparciu przedsiębiorców nasadzono rośliny i krzewy. – Wszystko po to, aby pacjenci naszego Szpitala mogli w bardziej komfortowy sposób spędzić czas pobytu w Szpitalu – czytamy na stronie PPZOZ.

- reklama -

Plac Zabaw Rydułtowy

Dotychczas Szpital w Rydułtowach nie posiadał ogólnodostępnej przestrzeni, gdzie dzieci i ich opiekunowie mogliby spędzać czas poza szpitalnymi murami. Dlatego tak potrzebne było miejsce, gdzie rodzice i dzieci mogliby w bezpiecznych warunkach spędzić czas na świeżym powietrzu i odetchnąć od szpitalnej rutyny i szpitalnego łóżka. Dzięki tej przestrzeni mali pacjenci będą mogli w bardziej komfortowy sposób spędzić czas w szpitalu – podkreśla Dorota Kowalska, Dyrektor PPZOZ.

/źródło: PPZOZ Rydułtowy Wodzisław Śląski  oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here