Młodzież z Raciborza, Pietrowic i Rybnika z wizytą w Sejmie

mlodziez wizyta w sejmie (1)
Młodzież z Raciborza, Pietrowic i Rybnika z wizytą w Sejmie

Młodzież z powiatu raciborskiego i Rybnika zwiedziła Sejm, a także spędziła czas na Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście.

Miniony piątek 6 września 2019 r. stał się okazją dla grupy młodych osób, by zapoznać się z praktyczną stroną pracy polskiego parlamentu oraz przybliżyć sobie idee towarzyszące sprawowaniu mandatu poselskiego. Młodzież spędziła również czas na Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście, zwiedziła ważniejsze punkty na historycznej mapie tej części miasta. Wizytę w Warszawie złożono na zaproszenie posłanki Katarzyny Dutkiewicz.

- reklama -

– Wycieczki dzieci i młodzieży do Warszawy, do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej to cenny ładunek wiedzy merytorycznej oraz kształtowanie postaw obywatelskich w młodych ludziach i życzyć należałoby sobie, by posłowie jak najczęściej korzystali z możliwości organizowania tego typu edukacyjnych wyjazdów. Z ogromną przyjemnością towarzyszyłam uczennicom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 z Raciborza, uczennicom Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich, wychowankom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny „Pomocna dłoń”, wychowankom Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej z Rybnika oraz Harcerzom Raciborskiego Środowiska Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. – mówi Katarzyna Dutkiewicz.

mlodziez wizyta w sejmie (2)

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here