Migalski chce zdjęcie u konkurentki. Gawęda odpowiada

2
Gawęda Migalski
Marek Migalski fot. fb/Marek Migalski | Ewa Gawęda fot. fb/Ewa Gawęda

Marek Migalski z Raciborza i Ewa Gawęda z Syryni walczą o mandat senatora w naszym okręgu. Marek Migalski z listy Koalicji Obywatelskiej, zaś Ewa Gawęda z listy Prawa i Sprawiedliwości. Marek Migalski ogłosił, że 10 września zaprasza na
event przedwyborczy przed zakładem fotograficznym Foto Gawęda w Pszowie, gdzie będzie chciał zrobić sobie zdjęcie wyborcze.  Ewa Gawęda, właścicielka zakładu, odpowiedziała konkurentowi. Treść wiadomości poniżej.

Treść listu Marka Migalskiego (kandydat na senatora z listy KO):

- reklama -

„Szanowni Państwo,

zapraszam jutro (wtorek) o godzinie 12.00 pod zakład fotograficzny państwa Gawędów w Pszowie, ul. Pszowska 531. Będę chciał poprosić moją konkurentkę w wyborach o zaszczytny mandat senatora RP, panią Ewę Gawęda, o zrobienie mi zdjęcia kampanijnego.
Rywalizacja wyborcza rządzi się swoimi prawami, ale wierzę, że może być prowadzona w sposób kulturalny i nieagresywny. Powinniśmy się różnić, ale mam nadzieję, że możemy to robić sympatycznie i z uśmiechem. Tak właśnie pomyślany jest planowany event – myślę, że byłoby naprawdę dobrym sygnałem dla naszych wyborców, gdyby zobaczyli, że ci, którzy walczą o ich głosy, mogą to robić z sympatią i szacunkiem dla siebie.
Moja konkurentka jest członkinią PiS, ale przede wszystkim fotografem. Od lat prowadzi zakład fotograficzny i można zobaczyć, że robi świetne zdjęcia komunijne, ślubne i inne. Sądzę zatem, że poradzi sobie bez problemu ze zrobieniem fotki mogącej być używaną w kampanii.

Poinformowałem o mojej wizycie już kilkakrotnie telefonicznie i mailowo. Mam zatem nadzieję na sympatyczne i miłe wydarzenie polityczne, które może nieco obniżyć temperaturę sporów partyjnych i ideologicznych, które towarzyszą nam – niestety – od dłuższego czasu. Zapraszam zatem jutro w samo południe do relacjonowania tego eventu. Mam nadzieję, że Państwa widzowie, słuchacze i czytelnicy będą nim zainteresowani.”

Z poważaniem,
dr hab. Marek Migalski
kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu.

Odpowiedź Ewy Gawędy (kandydatka na senatora z listy PiS):

„Szanowny Panie Doktorze,

Bardzo się cieszę, że docenia Pan moją fachowość i chce Pan, abym zrobiła Panu sesję zdjęciową do kampanii wyborczej.

Niestety, takie zadanie wymaga poświęcenia wielu godzin pracy, a ja, pracując naprawdę bardzo ciężko, łącząc pracę zawodową z działalnością w sejmiku i innymi aktywnościami na rzecz mieszkańców naszego regionu, nie mam już wolnych terminów przed 12 października br. Jeśli zależy Panu na tak szybkim terminie wykonania sesji zdjęciowej i nie jest Pan w stanie znaleźć zakładów fotograficznych bliżej swego miejsca zamieszkania, mogę polecić zaprzyjaźnionego fotografa – Foto Sycha z pobliskich Rydułtów.

Również jeśli kiedykolwiek zdecyduje się Pan na zawarcie związku małżeńskiego, chętnie zajmę się zorganizowaniem dla Pana szałowej sesji ślubnej (może być nawet na Malediwach), gdyż jak Pan słusznie wspomina w liście rozsyłanym do mediów, ja właśnie w fotografii ślubnej się specjalizuję.

Poza tym, korzystając z okazji, chciałabym Panu przekazać, dwie szczere rady. Dla Pana, jako cenionego politologa nie będzie to zapewne nic odkrywczego, ale w ferworze kampanii wyborczej łatwo zapomnieć o takich prostych prawdach. Po pierwsze, proszę nie tracić czasu i pieniędzy na wyborcze sesje zdjęciowe. Zapewne można nimi zadawać szyku w Brukseli i na Instagramie, ale tu u nas, na Śląsku, o wiele bardziej liczy się codzienna, ciężka praca i stały kontakt z mieszkańcami. Po drugie, proszę nie tracić czasu i cennej energii na jałowe happeningi, które być może dobrze się sprzedają w mediach społecznościowych, ale nie służą niczemu pożytecznemu, żadnego dobra mieszkańcom nie przynoszą. Ja w każdym razie nie zamierzam w nich uczestniczyć.

Cieszę się bardzo, że zadeklarował Pan rywalizację w atmosferze szacunku i sympatii. Z całego serca odwzajemniam tę deklarację. Dlatego już dziś obiecuję, że nie będę Pana nachodzić w Pana miejscu pracy, zapraszać za Pana plecami dziennikarzy pod siedzibę partii, którą Pan reprezentuje, śledzić Pana życia z teleobiektywem (licząc na jakieś potknięcie) itp. Wierzę, że zgodzi się Pan ze mną, iż o wyniku naszej rywalizacji powinni zdecydować nasi wyborcy, a nie PR-owe sztuczki.”

Z wyrazami szacunku,

Ewa Maria Gawęda

/red./

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Proszę wszystkich aby poparli w wyborach Prawo i Sprawiedliwość. Chcą aby Polska była chrześcijańskim krajem. Zlikwidowali gimnazja siedliska szkolnej patologii. Jako pierwszy polski rząd dba o rolników, uzbraja polską armię i zwiększa jej liczebność. Walczy z korupcją z nieuczciwymi sędziami. Dbają o pamięć żołnierzy wyklętych i bohaterów naszego kraju. Obniżają podatki dla średnich i małych przedsiębiorstw. Walczą z mafiami VAT. Wprowadzili pracownicze plany kapitałowe co może uratować emetytury polaków. Ograniczają wpływy rosyjskie które wprowadziły PSL. Przywracają połączenia komunikacyjne. Opozycja chce zniszczyć rodziny, które są wartoscią tego narodu.

  2. Bardzo proszę nie popierać PISu. Niszczą nam państwo, dążą do wprowadzenia rządów autorytarnych, niszczą ludzi mądrych, otaczają się miernotami i nieukami. Byle wierni chociaż mierni. Postawmy na ludzi ambitnych, wykształconych, szanujących drugiego człowieka niezależnie od jego poglądów.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here