„Zaklęty łabędź” w Czechach [ZDJĘCIA]

0
"Zaklęty łabędź"

Mimo jesiennego chłodu i wilgoci tancerze oraz muzycy dali popis swoich artystycznych umiejętności.

W minioną sobotę 14 września na jeziorze w Hulczynie miała miejsce czeska premiera przedstawienia taneczno-muzycznego „Zaklęty łabędź”. – Publiczność nas nie zawiodła, również ta z Polski. Nasze wydarzenie przyciągnęło ok. 800 widzów. Mimo jesiennego chłodu i wilgoci nasi młodzi tancerze oraz muzycy wytrzymali do końca i dali piękny popis swoich artystycznych umiejętności, za co otrzymali gromkie brawa. Scena, podobnie jak w Parku im. Miasta Roth, była postawiona na wodzie, co przy nocnej scenerii i odpowiednim oświetleniu dodało magii i wyjątkowości temu przedstawieniu – relacjonuje Raciborskie Centrum Kultury.

- reklama -

„Zaklęty łabędź” to współczesna, taneczno-muzyczna wariacja na temat „Jeziora łabędziego” Piotra Czajkowskiego, do której muzykę skomponował Tomasz Behra, a choreografię stworzyły: Manuela Krzykała i Klára Krejčířová. W projekt zaangażowani są tancerze z Zespołu Tanecznego Skaza oraz ze Szkoły Artystycznej z Hlučína, dlatego też prezentuje bogactwo różnych stylów tańca – od tańca klasycznego, przez taniec współczesny po elementy hip-hopu, funky jazzu oraz tanga.

„Zaklęty łabędź” miał swoją premierę w Raciborzu na stawie w Parku im. Miasta Roth 30 sierpnia 2019 r. i wówczas przyciągnął ponad 2,5 tysiąca widzów.

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.

fot. Paweł Okulowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here