Wiesław Drabik gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA]

Wiesław Drabik gościem raciborskiej biblioteki
Wiesław Drabik gościem raciborskiej biblioteki

Autor ponad dwustu bajeczek dla dzieci przywiózł na spotkanie walizkę pełną swoich kolorowych książek, które z dumą prezentował, opowiadając ciekawe anegdoty związane z powstawaniem każdej z nich.

Po wakacjach raciborska biblioteka wznowiła działania w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola”. Gościem Eureki i filii na Płoni był mistrz rymów, autor lubianych książeczek dla dzieci – Wiesław Drabik.

- reklama -

Autor ponad dwustu bajeczek dla dzieci przywiózł na spotkanie walizkę pełną swoich kolorowych książek, które z dumą prezentował, opowiadając ciekawe anegdoty związane z powstawaniem każdej z nich. Uczestnicy spotkania – dzieci z Przedszkola nr 10 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu – usłyszały m.in. „Kocie łakocie”, „Awanturę na podwórku” czy „Wielką zadymę z Mikołajem” oraz chętnie odpowiadały na liczne zagadki gościa, tym bardziej, że każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była naklejką lub zakładką i układaną na poczekaniu rymowanką związaną z imieniem dziecka, co wywoływało szerokie uśmiechy na twarzach przedszkolaków. Gość biblioteki zaprosił dzieci także do zabawy polegającej na zgadywaniu tytułów bajek na podstawie okładki.

Książeczki Wiesława Drabika można wypożyczyć w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 oraz w filiach bibliotecznych.

Spotkania odbyły się w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here