Kongres Żeglugi Śródlądowej a sprawy powiatu raciborskiego

1
Kongres Żeglugi Śródlądowej a sprawy powiatu raciborskiego
Kongres Żeglugi Śródlądowej a sprawy powiatu raciborskiego. Fot. Starostwo Powiatowe

Uczestnicy omówili m.in. kwestie melioracji w powiecie raciborskim czy zabezpieczenia przeciwpowodziowego w gminie Krzanowice, rozmawiano również o budowie Zbiornika Racibórz Dolny.

W Opolu trwa II Kongres Żeglugi Śródlądowej. Podczas spotkań roboczych zostały także omówione sprawy nurtujące samorządowców powiatu raciborskiego.

- reklama -

Podczas kongresu z inicjatywy poseł Katarzyny Dutkiewicz odbyło się spotkanie robocze z Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Markiem Gróbarczykiem, w którym uczestniczyli także starosta Grzegorz Swoboda i prezydent Dariusz Polowy. Poruszone zostały tematy ważne dla ziemi raciborskiej. Uczestnicy omówili m.in. kwestie melioracji w powiecie, zabezpieczenia przeciwpowodziowego w gminie Krzanowice, zabezpieczenia wód gruntowych i ewentualnej budowy małych zbiorników, zabezpieczenia gmin na wypadek nagłych zdarzeń atmosferycznych (na przykładzie ostatnich nawałnic w gminach Rudnik i Krzanowice). Rozmawiano również o budowie Zbiornika Racibórz Dolny.

Ustalono także, że w Raciborzu odbędzie się kolejne spotkanie poświęcone ww. tematyce z udziałem wiceministra Grzegorza Witkowskiego.

W kongresie uczestniczył też burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. I to ma być tematyka żeglugi? Melioracja, wody gruntowe? A gdzie plany związane z użeglownieniem Odry? Gdzie kwestia funkcji raciborskiego zbiornika?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here