Młodzież sprawdziła swoją wiedzę o sejmie

0
Sp 13
Regionalny Konkurs Wiedzy o Sejmie pod patronatem poseł na sejm RP Katarzyny Dutkiewicz

W zmaganiach sprawdzających wiedzę na temat Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej wzięło udział czterdziestu pięciu uczestników z pięciu szkół podstawowych i pięciu szkół średnich z terenu powiatu raciborskiego i rybnickiego.

We wtorek 24 września w Szkole Podstawowej nr 13 w Raciborzu odbył się Regionalny Konkurs Wiedzy o Sejmie pod patronatem poseł na sejm RP Katarzyny Dutkiewicz. I miejsce zdobył Tomasz Kandziora (II LO w Rybniku), II miejsce Paweł Gruszka (I LO w Raciborzu), a III miejsce Klaudia Durczok (II LO w Raciborzu).

- reklama -

W spotkaniu wzięli udział Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Krzysztof Żychski, radni miejscy i powiatowi Zuzanna Tomaszewska, Magdalena Kusy, Franciszek Marcol oraz przewodnicząca NZZ Solidarność Teresa Frencel, a także radny rady miasta Rybnika Łukasz Dwornik. Konkurs został poprzedzony wykładem interaktywnym na temat historii, architektury oraz funkcjonowania Sejmu, który przygotowali i poprowadzili przedstawiciele Wszechnicy Sejmowej Wioletta Zakrzewska i Ireneusz Nowak.

/SP 13 oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here