Rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego w Raciborzu [ZDJĘCIA]

0
Rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego w Raciborzu
Rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego w Raciborzu

Na terenie ogródka zamontowano już szereg różnych atrakcji, w tym instalacje i urządzenia zabawowe dostosowane do potrzeb osób w każdym wieku, także osób niepełnosprawnych oraz matek z małymi dziećmi. Prace wciąż trwają.

11 września upłynął rok od przekazania placu budowy wykonawcy pod rewitalizację Ogródka Jordanowskiego w Raciborzu. Inwestycja wpisana w Gminny Program Rewitalizacji Miasta Racibórz na lata 2014-2020 jest jedną z kluczowych realizowanych w obszarze rewitalizacji miasta. Przedmiotem przedsięwzięcia jest stworzenie dla mieszkańców bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca wypoczynku i rekreacji w mieście.

- reklama -

W 2018 r. wykonano pielęgnację i wycinkę drzew, instalację wody i drenażu, instalacje kablowe do oświetlenia terenu, ustawiono obrzeża chodnikowe, wykonano część korytowania pod nowe nawierzchnie, część podbudowy pod nowe nawierzchnie, częściowy remont budynku szaletów w zakresie robót rozbiórkowych, murarskich, dociepleniowych, instalacyjnych i dekarskich.

W pierwszej połowie tego roku wykonano dalszą część chodników i podbudów pod nawierzchnie z tworzyw sztucznych, instalację oświetlenia terenu oraz część nasadzeń. Obecnie na terenie ogródka zamontowano już szereg różnych atrakcji, w tym instalacje i urządzenia zabawowe dostosowane do potrzeb osób w każdym wieku, także osób niepełnosprawnych oraz matek z małymi dziećmi. Prace wciąż trwają. Termin zakończenia robót to kwiecień przyszłego roku.

Ogólny koszt realizacji zadania wyniesie 2 999 452,79 zł. Zadanie współfinansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wysokość otrzymanego dofinansowania to 2 147 028,79 mln zł.

Ogródek Jordanowski jest miejscem o szczególnym znaczeniu, gdyż skupia wokół siebie instytucje, które pozytywnie oddziaływają na proces rewitalizacji miasta – graniczy z Młodzieżowym Domem Kultury, w bliskim sąsiedztwie znajduje się także Miejska i Powiatowa Biblioteka, która również w ramach pakietu rewitalizacyjnego poddana została kompleksowej przebudowie ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych czy osób starszych. Dopełnieniem powyższych działań jest m.in. inwestycja realizowana na terenie budynków po byłej siedzibie Komendy Powiatowej Policji, gdzie po modernizacji będą się mieścić mieszkania wspomagane oraz tzw. dom dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych i dla osób starszych.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here