Chirurgia w wodzisławskim szpitalu zawieszona. Co z pacjentami?

0
Szpital w Wodzisławiu Śląskim
Fot. Powiat Wodzisławski

O czasowym zaprzestaniu działalności Oddziału Chirurgii Ogólnej w Wodzisławiu Śląskim poinformowano 27 września. Powodem jest brak lekarzy.

Oddział został zawieszony na okres od 30.09.2019 do 31.12.2019 roku z uwagi na, jak podaje dyrektor, „brak możliwości zabezpieczenia obsady kadrowej w zakresie  ordynacji podstawowej, jak i dyżurów lekarskich”.  – W zaistniałej sytuacji świadczenia zdrowotne w trybie nagłym zabezpieczone będą w oddziałach chirurgii ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu Zdroju, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku oraz szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu – czytamy w komunikacie. Pacjenci ambulatoryjni będą zabezpieczani przez lekarza chirurga dyżurującego w Izbie Przyjęć Szpitala.

- reklama -

Pacjenci zapisani na liście oczekujących Oddziału Chirurgii Ogólnej w Wodzisławiu Śląskim będą mieli wyznaczane terminy przyjęcia po okresie zawieszenia oddziału, a więc od stycznia 2020 roku. – Pacjentom, którzy wobec czasowego zawieszenia oddziału zdecydują się na leczenie w innym szpitalu, będą wydawane oryginały skierowań – informuje dyrektor Krzysztof Kowalik.

/red./

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here