Radni chcą miejskich imprez bez plastiku. Jest interpelacja

0

Grupa radnych z klubu Michała Fity wystosowała do prezydenta interpelację dotyczącą „zastąpienia jednorazowych opakowań, naczyń i sztućców plastikowych w jednostkach organizacyjnych Miasta Racibórz oraz na imprezach organizowanych przez miasto”.

Przypomnijmy, że pierwszą miejską imprezą bez jednorazowego plastiku były, organizowane niedawno, dożynki w Miedoni. Teraz inicjatorzy chcą skorzystać z nabytego już doświadczenia i takie standardy wprowadzić na wszystkich imprezach organizowanych przez miasto. Interpelację podpisali Józef Galli, Anna Szukalska, Michał Szukalski, Dawid Łomnicki i Marian Czerner.

- reklama -

Treść interpelacji: temat odchodzenia od stosowania opakowań plastikowych, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, jest bardzo szeroko omawiany, ale również realizowany przez różne gminy. Przykładem może być tu Wałbrzych czy Kraków. Również w naszym mieście prowadzone są różne działania oraz akcje mające na celu ograniczenie stosowania plastiku. Korzystając z własnych doświadczeń przy organizacji z tegorocznych Dożynek Miejskich, na których zastąpiliśmy wszystkie plastikowe naczynia i sztućce ich biodegradowalnymi odpowiednikami, wnioskujemy o wprowadzenie takich standardów na wszystkich imprezach organizowanych przez Urząd Miasta lub takich gdzie miasto udziela wsparcia. W związku z tym, że aktualnie brak jest ogólnokrajowych rozwiązań systemowych (np. kaucja na butelki plastikowe) uważamy, że proponowane działania będą miały największy skutek praktyczny w postaci ograniczenia produkcji plastikowych śmieci, a jednocześnie będą miały największe oddziaływanie na mieszkańców.

/oprac. c/

Zobacz także: Miejskie dożynki bez plastiku. Józef Galli komentuje

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here