
W programie m.in. zajęcia na sali gimnastycznej i w terenie, wyjazd w góry, zajęcia w wodzie i pierwsza pomoc z ratownikami WOPR.
Niedługo rusza kolejna edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet, który Raciborskie Centrum Kultury współorganizuje z Polską Organizacją Aikido i Stowarzyszeniem Operatorów Służb Mundurowych. Osoby chętne do udziału w kursie mogą zapisywać się w Raciborskim Centrum Kultury pod numerem tel. 32 412 32 48 lub drogą e-mailową: [email protected].
W programie:
– zajęcia na sali gimnastycznej, na klatkach schodowych, w piwnicach, pojazdach, w terenie;
– zajęcia w wodzie (basen);
– zajęcia w warunkach survivalowych, w górach (wyjazd w góry);
– pierwsza pomoc z ratownikami WOPR.
Kurs odbywa się w każdą środę w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu (ul. J. Słowackiego 48) w godz. od 18:00 do 20:00 od 30 października. Obowiązuje strój sportowy. Organizatorzy zapraszają nowe uczestniczki oraz panie po ukończonym już kursie samoobrony. Udział w kursie jest bezpłatny.

oprac. /kp/




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)





