„Dla saperów z Gliwic – by inni mogli żyć”

Akcja dla saperów z Gliwic
Fot. pixabay

Śląscy policjanci organizują akcję w geście solidarności z saperami z Gliwic, którzy ucierpieli w eksplozji w Kuźni Raciborskiej. 

Stróże prawa apelują do całego środowiska mundurowego oraz osób deklarujących chęć pomocy innym o wsparcie akcji i honorowe oddawanie krwi osobom potrzebującym. – Będziemy wdzięczni, jeżeli przyłączycie się do akcji! – apeluje policja.

- reklama -

Policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z województwa śląskiego organizują akcję w związku z tragicznym wydarzeniem w Kuźni Raciborskiej w celu przekazania saperom z Gliwic, że jesteśmy z nimi i ich rodzinami. Akcja polega na honorowym oddawaniu krwi dla szpitali, w których leczeni są ranni żołnierze:

– Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich
– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 w Sosnowcu
– Górnośląskie Centrum Medyczne Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Krew (dowolną grupę krwi) można oddać w punktach krwiodawstwa wskazując szpital z dopiskiem np. ” Dla saperów z Gliwic – by inni mogli żyć”. – Potwierdzenia oddania krwi proponuję potem przesyłać do jednostki wojskowej w Gliwicach, aby w ten sposób wyrazić swoje współczucie i solidarność z kolegami, którzy ucierpieli w tym tragicznym zdarzeniu. – zachęca policja. Informacja o oddanej krwi jest automatycznie z centrum krwiodawstwa przekazywana do wskazanego szpitala. Zbiórka krwi ma charakter symboliczny, a wsparcie w postaci krwi trafi do różnych osób pilnie jej potrzebujących.

/KPP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here