Cyrkomotoryka dla smyka w GCK w Nędzy [ZDJĘCIA]

0
Cyrkomotoryka dla smyka w GCK w Nędzy
Cyrkomotoryka dla smyka w GCK w Nędzy

Zajęcia oparte o założenia pedagogiki cyrku prowadzone przez Piotra Myszczyszyna przeniosły dzieci w magiczny świat cyrku.

Sobotni poranek 12 października dzieci wraz ze swoimi rodzicami spędziły w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy wyjątkowo aktywnie. Zajęcia z cyrkomotoryki oparte o założenia pedagogiki cyrku, prowadzone przez Piotra Myszczyszyna – animatora, instruktora, performera i aktora z Gliwic – przeniosły dzieci w magiczny świat cyrku. Odbiorcy warsztatów mieli okazję uczestniczyć w paradzie klaunów, wcielić się w towarzyskie i sympatyczne słonie, a także pofiglować jak cyrkowe, zręczne małpki. Okazało się, że przy niewielkim wsparciu rodziców maluchy potrafią doskonale wykonać na pozór skomplikowane figury akrobatyczne. Rodzice z kolei musieli czasem przeobrazić się w żywy tunel, tor przeszkód, grzbiet słonia, albo… wyrzutnię dla swoich pociech. Pojawiły się elementy żonglerki, nauki kolorów, ćwiczenia zręcznościowe i rozwijające równowagę. A wszystko to w atmosferze dobrej zabawy, bezpieczeństwa i bliskości.

- reklama -

Każdego, kto szuka inspiracji do zabaw ze swoimi dziećmi i chce wesprzeć rozwój psychomotoryczny swojego malucha, GCK zaprasza na kolejne spotkania z cyrkomotoryki. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie – raz w miesiącu. Informacje o zbliżających się wydarzeniach będą pojawiały się na blogu i Facebooku.

fot. GCK w Nędzy
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here