Zespół Taneczny Skaza mistrzem świata [ZDJĘCIA]

Pierwsze miejsce w kategorii Urban Street (Youth+Adults) zajęli tancerze ze Street Dance Senior. Wicemistrzynią świata została Agata Kruszelnicka, natomiast siódme zajęła grupa Street Dance Junior.

Miniony weekend, 11-13 października, upłynął pod znakiem wielkich emocji i sukcesów Zespołu Tanecznego Skaza. Tancerze wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Tańcu Międzynarodowej Federacji Tańca WADF (World Artistic Dance Federation) w Płocku. W mistrzostwach startowały zespoły z wielu krajów, w tym: Niemcy, Słowacja, Białoruś, Czechy, Litwa, Ukraina, Łotwa, Rumunia, Rosji i oczywiście tancerze z różnych miast w Polsce. Zespół Skaza jechał z nastawieniem zdobycia doświadczenia na tego typu mistrzostwach, w których brali udział po raz pierwszy w swojej karierze, a wrócili z mnóstwem nagród i wyróżnień.

- reklama -

Pierwsze miejsce w kategorii Urban Street (Youth+Adults) i tytuł mistrzów świata zdobyli tancerze ze Street Dance Senior. Wicemistrzynią świata w kategorii Urban Street (Solo Female Juveniles) została Agata Kruszelnicka. Natomiast siódme w kategorii Urban Street (Junior) zajęła grupa Street Dance Junior.

W tanecznych zmaganiach brały również udział dziewczynki z Balet Jazz Contemporary Junior, które pięknie zaprezentowały się w choreografii tańca współczesnego w półfinale.

Z Zespołu Tanecznego Slaza na mistrzostwa pojechało trzech trenerów: Manuela Krzykała, Magdalena Mosek i Joanna Sokołowska oraz 33 tancerzy. Nie mogło też zabraknąć mocnej grupy wsparcia w postaci Skazowych rodziców, którzy z pełnym zaangażowaniem pomagali w przygotowaniach i dopingowali. Manuela Krzykała wystąpiła zarówno w roli choreografa, jak i tancerza z grupą naszych mistrzów ze Street Dance Senior.

Skaza dziękuje wszystkim, którzy wsparli finansowo wyjazd na te Mistrzostwa: Urzędowi Miasta Racibórz, Raciborskiemu Centrum Kultury, firmie Cobex, restauracji „Nad Rudą”, Edorem, a także tym, którzy wpłacali swoje datki przez portal pomagam.pl.

fot. Skaza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here