Najlepsi grzybiarze Ziemi Raciborskiej

Najlepsi grzybiarze
Uczestnicy imprezy oprócz grzybów zbierali również w lesie pozostawione śmieci.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów została czteroletnia Zuzanna Romaniuk, natomiast najokazalszego grzyba znalazła Elżbieta Szurgacz – borowik o wadze 1,370. Łącznie zebrano 120 kg grzybów i 140 kg śmieci. 

W niedzielnych zawodach, które zorganizował OSiR oraz Nadleśnictwo Rudy Raciborskie wzięło udział blisko 100 zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach: kobiety, mężczyźni, młodzież oraz dzieci. Tradycyjnie dodatkową kategorią była kategoria „Eko – Grzybiarza” – uczestnicy imprezy oprócz grzybów zbierali również w lesie pozostawione śmieci.

- reklama -

Punktualnie o 8:00 z Aqua – Brax Szymocice grzybiarze wyruszyli na leśne ścieżki. O zwycięstwie decydowała łączna ilość znalezionych grzybów jadalnych. Po 3,5 godzinnych poszukiwaniach każdy z zawodników przekazywał swoje zbiory do zważenia, a następnie mógł wspólnie z innymi uczestnikami upiec kiełbaskę przy ognisku. Czekając na ogłoszenie wyników grzybiarze rywalizowali drużynowo w konkurencjach sprawnościowych: „Przejście przez bagna” oraz na nartach wieloosobowych – jak można się domyślać konkurencje dostarczyły wiele radości i uśmiechów na twarzach.

Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe w postaci rodzinnych gier planszowych, a dla wszystkich sadzonki drzew, które w imieniu Nadleśnictwa Rudy Raciborskie wręczał zastępca nadleśniczego Tomasz Pacia.

Grzybiarze

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują za pomoc w organizacji wydarzenia: Aqua Brax-Szymocice,  Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o.,  Grawerszop, Adam Chromik,  CKZiU nr 1 w Raciborzu, Ośrodek Jeździecki Hipoterapii Dobrawa

Wyniki:

Kobiety:
1. Wyroba Monika – 5,8 kg
2. Zieleń Marzena – 5,53 kg
3. Tomasiak Joanna – 4,74 kg

Mężczyźni:
1. Foremik Michał – 9,5 kg
2. Pietkiewicz Marek – 4,8 kg
3. Zacharko Witold – 4,2 kg

Młodzież:
1. Gawliczek Antoni – 5,8 kg
2. Tkocz Marta – 4,3 kg
3. Wieczorek Mikołaj – 3 kg

Dzieci:
1. Kieś – Wiśniewski Igor – 3,9 kg
2. Achtelik Agata – 3,7 kg
3. Henkelman Hanna – 3,3 kg

Eko – Grzybiarz:
1. Kargul Łukasz – 24,4 kg
2. Simona Polowczyk – 20,4 kg
3. Kopczyński Maksymilian – 16,7 kg

/OSiR Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here