Paweł Kołek z Raciborza świętował setne urodziny

1
Setne urodziny Pawła Kołka
15 października 2019 r. Paweł Kołek obchodził setne urodziny. Z tej okazji jubilata odwiedził prezydent Dariusz Polowy oraz kierownik USC, Katarzyna Kalus.

Był ranny podczas wojny, potem trafił do niewoli. Po 1945 r. szczęśliwie wrócił do domu w Rzuchowie, skąd pochodzi. 15 października świętował setne urodziny.

Zainteresowanie ogrodnictwem zaprowadziło go najpierw do raciborskiej zieleni miejskiej, następnie skierowano go do organizacji kombinatów rolnych na terenie powiatu raciborskiego. 15 października 2019 r. pan Paweł Kołek obchodził setne urodziny. Z tej okazji jubilata odwiedził prezydent Dariusz Polowy oraz kierownik USC, Katarzyna Kalus.

- reklama -

Pan Paweł Kołek z rąk prezydenta i kierownik USC otrzymał kwiaty, życzenia oraz upominek. Pochwalił się przy okazji listem od samego premiera Mateusza Morawieckiego. Delegację w Urzędu Miasta przyjął w swoim mieszkaniu wraz z liczną rodziną. Gości uraczył tortem, kawą oraz opowieściami o swoim długim życiu.

Setne urodziny Pawła Kołka

Jubilat ma 4. córki, 8. wnucząt oraz 7. prawnucząt. Rodzina daje mu dużo radości, prawie tyle samo co działka, która jest jego hobby. Choć koledzy pana Pawła są od niego prawie 40 lat młodsi, to dobrze się rozumieją. Receptą na długie życie jest, według stulatka, odpowiednia dieta. – Na śniadanie jem dwie kromki chleba z masłem i miodem. Na obiad musi być zupa. Kolacji nie jem, chyba że ciastko, bo słodycze bardzo lubię – tłumaczy z uśmiechem na twarzy. Paweł Kołek nie narzeka dużo na zdrowie. Jak sam mówi, jedyne tabletki jakie bierze to Apap, a na ból głowy stosuje Amol. Ma dobrą pamięć i przywołuje daty oraz nazwiska sprzed pół wieku. Nie może się doczekać tańców na nadchodzącej imprezie urodzinowej.

/UM Racibórz publ. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here