Urodziny Kubusia Puchatka w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Urodziny Kubusia Puchatka w raciborskiej bibliotece
Urodziny Kubusia Puchatka w raciborskiej bibliotece

Mali goście wykonali portrety Kubusia, wzięli udział w zabawach ruchowych z chustą Klanza i sprawdzili, jak dobrze znają mieszkańców Stumilowego Lasu. Nie zabrakło oczywiście urodzinowego tortu.

Miś o Bardzo Małym Rozumku, czyli Kubuś Puchatek – bohater kultowych książek A. A. Milne’a – skończył 93 lata. Z tej okazji solenizant i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu po raz kolejny zorganizowali przyjęcie urodzinowe w raciborskiej bibliotece.

- reklama -

Na początku dzieci skandując „Kubuś, Kubuś”, wywołały solenizanta do tańca i wspólnej, integracyjnej zabawy. Następnie mali goście wykonali portrety Kubusia, wzięli udział w zabawach ruchowych z chustą Klanza i sprawdzili, jak dobrze znają Prosiaczka, Tygryska, Kłapouchego i innych mieszkańców Stumilowego Lasu. Nie zabrakło oczywiście „kubusiowej” bajki, opowiedzianej tym razem przy użyciu obrazkowego japońskiego teatrzyku – kamishibai.

Ale jak to z Misiem bywa… Szybko się męczy i musi odpocząć, dlatego na koniec dzieci jeszcze raz zaprosiły solenizanta, zaśpiewały głośne „Sto lat” i z apetytem zjadły z nim urodzinowy tort.

Więcej zdjęć na stronie internetowej biblioteki biblrac.pl.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here