15-latek stracił panowanie nad motorowerem. Pasażer nie miał kasku

0
Wypadek motoroweru w Wodzisławiu Śląskim
Pasażer pojazdu w chwili zdarzenia znajdował się za kierującym i nie posiadał kasku ochronnego. Z uwagi na ciężkie obrażenia głowy został przetransportowany do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Fot. pixabay

Bez zgody rodziców i uprawnień wsiadł na motorower. Mowa o 15-latku, który na tę przejażdżkę zabrał ze sobą kolegę. Na wzniesieniu stracił panowanie nad jednośladem i się przewrócił.

Wczoraj, 16 października, o 19:40 policjanci z drogówki zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Hożej. Na miejscu zastano kierującego jednośladem oraz pasażera. Obecni też byli rodzice 15-latków. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący Simsonem jadąc w kierunku ulicy Szybowej najechał na próg zwalniający, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem, przewracając go na prawy bok. Okazało się, że chłopak nie posiada uprawnień do prowadzenia motoroweru, a pojazd ma nieważne badania techniczne. Rodzice nie wiedzieli,że wyjechał nim z domu. Pasażer pojazdu w chwili zdarzenia znajdował się za kierującym i nie posiadał kasku ochronnego. Z uwagi na ciężkie obrażenia głowy został przetransportowany do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Kierowca z ogólnymi potłuczeniami przebywa na obserwacji w rybnickim szpitalu. Był trzeźwy. Okoliczności i przebieg tego zdarzenia będą teraz wyjaśniać wodzisławscy śledczy.

- reklama -

– Przypominamy, że osoby, które ukończyły 18 lat mogą kierować motorowerem bez zdobywania dodatkowych uprawnień. W przypadku młodszych osób jest już inaczej i trzeba postarać się o kartę motorowerową. Aby przystąpić do egzaminu na kartę motorowerową osoba musi mieć ukończone przynajmniej 13 lat. Warto też dodać, że motorowerzyści zobowiązani są do korzystania z kasków – informuje wodzisławska policja.

/KPP Wodzisław Śląski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here