W Krzanowicach odbyła się Noc Bibliotek [ZDJĘCIA]

W Krzanowicach odbyła się Noc Bibliotek
W Krzanowicach odbyła się Noc Bibliotek

Była to pierwsza tego typu akcja w Krzanowicach, a zorganizowały ją Gminna Biblioteka Publiczna i Biblioteka Szkoły Podstawowej.

5 października grupa dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej w Krzanowicach wzięła udział w niezwykłym wydarzeniu, jakim była Noc Bibliotek. Była to pierwsza tego typu akcja w tej miejscowości, a zorganizowały ją Gminna Biblioteka Publiczna w Krzanowicach i Biblioteka Szkoły Podstawowej w Krzanowicach.

- reklama -

Miejscem spotkania był Dom Kultury w Krzanowicach, w którym mieści się biblioteka. Mimo niesprzyjającej pogody, frekwencja dopisała. Całe wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia uczestników w temat spotkania, był nim tytuł „Znajdźmy wspólny język”. Uczestnicy wypowiadali się, czym jest dla nich wspólny język, następnie odbyła się prezentacja multimedialna dotycząca poszczególnych krajów, kultur i języków. Po prezentacji dzieci za zadnie miały wykonanie plakatów poszczególnych państw – na plakatach znaleźć się miały informacje oraz fotografie takie jak flaga, stolica, język, kuchnia, zabytki, tańce narodowe oraz stroje narodowe. Całemu wydarzeniu towarzyszyły muzyka i tańce. Dzieci miały za zadanie nauczenie się tańców takich jak zorba, walc, polka czy kankan.

Było nie tylko coś dla ducha, ale również dla ciała – na uczestników czekał słodki poczęstunek. Po odzyskaniu sił dzieci udały się na poszukiwanie skarbów ukrytych w budynku Domu Kultury oraz w bibliotece. Było to niesamowite przeżycie, ponieważ uczestnicy szukali skarbów w zupełnych ciemnościach – towarzyszył im jedynie łagodny blask latarek. Gdy już wszystkie skarby zostały odnalezione, dzieci usiadły na dywanie w bibliotece, aby wysłuchać fragmentu książki Marcina Wichy „Niezwykła historia Sebestiana Van Pirka”. Impreza zakończyła się rozdaniem dyplomów, pamiątkowymi zdjęciami i mnóstwem pomysłów na przyszły rok.

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzanowicach dziękuje bardzo burmistrzowi Andrzejowi Strzedulli za pomoc finansową, która została przeznaczona na zakup poczęstunku oraz słodyczy dla dzieci, a także Marianowi Wasiczkowi za udostępnienie sprzętu multimedialnego.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here