Rynek w Kietrzu otwarty po remoncie [ZDJĘCIA]

0
Rynek w Kietrzu otwarty po remoncie
Rynek w Kietrzu otwarty po remoncie

Po ponad dwóch latach od rozpoczęcia renowacji prace zostały zakończone i mieszkańcy mogą już cieszyć się nowym, pięknym rynkiem.

Dziś, 18 października, w Kietrzu miało miejsce otwarcie rynku. Po ponad dwóch latach od rozpoczęcia renowacji prace zostały zakończone i mieszkańcy mogą już cieszyć się nowym, pięknym rynkiem. Z tego też powodu została przygotowana mała uroczystość. Tuż po godzinie trzynastej zaproszonym gościom został zaprezentowany film dokumentalny autorstwa Piotra Wołoszyna, przedstawiający zakres prac wykonanych na obiekcie. Godzinę później rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Po przywitaniu przybyłych gości przez burmistrz Dorotę Przysiężną-Bator i okolicznościowych przemówieniach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie nowego rynku. W ramach uroczystości Piotr Wołoszyn zaprezentował również wystawę fotograficzną „Serce Miasta – nowy rytm”, która prezentowała artystyczne spojrzenie na nowy obiekt. Wystąpiły także mażoretki Zara.

- reklama -

Uroczyste otwarcie rynku było jednocześnie preludium do obchodów 700-lecia nadania praw miejskich, które Kietrz będzie obchodzić w 2021 roku.

Piotr Wołoszyn

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here