Raciborscy policjanci spotkali się z przedszkolakami [ZDJĘCIA]

Raciborscy policjanci spotkali się z przedszkolakami
Raciborscy policjanci spotkali się z przedszkolakami

Stróże prawa mówili o bezpieczeństwie w Szonowicach, Gamowie i Raciborzu.

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci nas bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” raciborscy dzielnicowi i oficer prasowy organizują spotkania z uczniami szkół i przedszkoli. W czasie tego tygodnia dzielnicowi i towarzyszący im oficer prasowy zawitali do kolejnych przedszkoli, tj. w Szonowicach oraz pierwszoklasistów oraz przedszkolaków w Gamowie i do pociech z Przedszkola nr 12 w Raciborzu.

- reklama -

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” powstała przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

W czasie całego tygodnia mundurowi odwiedzili milusińskich w kolejnych trzech przedszkolach, gdzie przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznych postaw pieszego w ruchu drogowym. W ramach kampanii mundurowi poinformowali uczestników spotkań o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Przypomnieli, że przechodzić przez jezdnię należy tylko w miejscach do tego wyznaczonych, po uprzednim upewnieniu się, że z żadnej strony nie nadjeżdża pojazd. Stróże prawa uczestników spotkania zapoznali także z zasadami poruszania się po chodnikach i ścieżkach pieszo-rowerowych. Z uwagi na porę jesienno-zimową zachęcali też do noszenia odblasków. Ponadto policjanci opowiadali o codziennej pracy raciborskich stróżów prawa i odpowiadali na szereg pytań zadawanych przez milusińskich. Wszystkie wizyty kończyły się możliwością obejrzenia wyposażenia policyjnego, jaki na co dzień jest używany w służbie. Mundurowym w raciborskim przedszkolu towarzyszył Sznupek – maskotka śląskiej policji. Nie zabrakło także informacji dotyczących znajomości i korzystania z numerów alarmowych. Było omówione zachowanie się w stosunku do osób obcych i podczas kontaktu z psem, który jest bez swojego opiekuna. Spotkaniom towarzyszyła świetna atmosfera przy sprzyjającej aurze.

fot. KPP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here