Kiedy remont dworca kolejowego?

0
Dworzec PKP
Dworzec PKP

– Proszę o informację kto z zarządu Miasta Racibórz rozmawiał o tym remoncie z PKP – interpeluje radny Marcin Fica.

25 września pojawiły się informacje dotyczące przetargu PKP na zaprojektowanie przebudowy dworca w Raciborzu. Wszystko wskazuje na to, że część budynku zostanie wyburzona, a w jego miejsce powstanie innowacyjny dworzec systemowy. O tę sprawę zapytał prezydenta radny Marcin Fica:

- reklama -

– Kiedy rozpocznie się remont dworca kolejowego. 25 września ukazała się informacja
o przeprowadzeniu przetargu na remont dworca z którego wynika, że część zabudowań zostanie wyburzona, a nowy dworzec przybierze formę „innowacyjnego dworca systemowego”. W poprzedniej kadencji rady rozmowy z PKP dotyczyły projektu dużego dworca i odbyły się w tej sprawie dwie konsultacje, gdzie stwierdzono, że Racibórz nie może mieć dworca systemowego. Proszę o informację kto z zarządu Miasta Racibórz rozmawiał o tym remoncie z PKP – pisze w interpelacji radny.

Odpowiedź prezydenta Dariusza Polowego z 22 października:
– Aktualnie Gmina Racibórz wystąpiła do Biura Inwestycji PKP S.A. Rejon Kraków o przekazanie aktualnego harmonogramu prac na wykonanie inwestycji przebudowy dworca PKP w Raciborzu wraz z koncepcją zamierzonej przez PKP realizacji budowy Innowacyjnego Dworca Kolejowego, obejmującą częściowe wyburzenie i przebudowę istniejącej kubatury obiektu. Jednocześnie Gmina Racibórz wystąpiła do Oddziału PKP w Katowicach o przekazanie aktualnego projektu umowy najmu na pomieszczenia  w budynku dworca wraz ze wskazaniem szacunkowej kalkulacji stawek czynszu, które stanowią istotny element warunków zawarcia umowy. Niezależnie od pozyskania powyższych informacji, Gmina Racibórz zgłosiła akces zorganizowania kolejnego spotkania z przedstawicielami PKP w przedmiocie omówienia szczegółów sprawy – odpowiada na interpelację prezydent Dariusz Polowy.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here