Radny apeluje o pomieszczenie dla niepełnosprawnych w raciborskim magistracie

0
Obsługa niepełnosprawnych w magistracie
Fot. freepik

Radny Marcin Fica interpelował do prezydenta Dariusza Polowego w sprawie obsługi niepełnosprawnych w raciborskim magistracie. – Obecnie przyjmowanie tych stron odbywa się na korytarzu w punkcie informacji i jest to krępujące dla mieszkańców – argumentuje radny. 

– Zwracam się o przygotowanie w Urzędzie Miasta przy punkcie obsługi klienta pokoju w którym przyjmowane byłyby osoby niepełnosprawne załatwiające swoje sprawy w urzędzie. Obecnie przyjmowanie tych stron odbywa się na korytarzu w punkcie informacji i jest to krępujące dla mieszkańców – pisze w interpelacji radny Marcin Fica.

- reklama -

Prezydent Dariusz Polowy odpowiada: – W Biurze Obsługi Interesantów zlokalizowanym na parterze budynku obsługiwane są wszystkie osoby zasięgające informacji o zakresie działania wydziałów Urzędu, o rodzaju, miejscu i trybie oraz sposobie i stanie zaawansowania załatwianych w Urzędzie spraw. W Biurze przyjmowana jest również korespondencja dostarczana przez interesantów do Urzędu, prowadzony jest punkt awizowanych przesyłek, a także wydawane są dokumenty przygotowywane przez jednostki organizacyjne Urzędu. W celu właściwej obsługi osób starszych i niepełnosprawnych obsługa odbywa się niejednokrotnie przy ogólnodostępnych stolikach lub przy bocznym stanowisku BOI przystosowanym do obsługi ww. osób. W przypadku gdy charakter załatwianej sprawy wymaga zapewnienia warunków do swobodnej rozmowy lub na życzenie strony, obsługa odbywa się w odrębnym pomieszczeniu na zapleczu Biura. W chwili obecnej w Urzędzie Miasta brak jest wolnego pomieszczenia zlokalizowanego przy punkcie obsługi i pozwalającego na właściwą obsługę stron niepełnosprawnych – informuje prezydent.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here