Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu z wizytą w Portugalii

0
Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu
Silvia Zarro do Pereiro wychowywała się w małym mieście Nazzare oddalonym 30 km od Fatimy.

Saudade, fado i wino! Gościem październikowego spotkania w Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu była Silvia Zarro do Pereiro – rodowita Portugalka od trzech lat mieszkająca w Raciborzu.

Gość opowiedział uczestnikom o najbardziej wysuniętym na zachód kraju Europy. Silvia Zarro do Pereiro wychowywała się w małym mieście Nazzare oddalonym 30 km od Fatimy, w którym ludzie utrzymują się głównie z rybołówstwa i turystyki. W trakcie spotkania w bibliotece zachwalała uroki pobliskich plaż a także inne piękne miejsca, które warto odwiedzić: Sintrę, Porto, Lizbonę, Madeirę, Alentejo czy Acores. Pani Silvia opowiedziała także o miejscowym folklorze, prezentując przy tym krótki film o tańcach ludowych. Uczestnicy dowiedzieli się również, że Portugalczycy potrafią przyrządzić dorsza na każdy dzień roku. Spotkanie zakończyło się przy kawie i luźnych rozmowach… skoncentrowanych oczywiście wokół Portugalii!

- reklama -

26 listopada o godz. 16.30 Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu zaprasza na muzyczne wspomnienia w wykonaniu aktorów zamkowej grupy teatralnej i podopiecznych stowarzyszenia Persona pod nazwą „Niezapomniane piosenki – zaśpiewajmy razem”.

/MiPBP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here