Nadmierna prędkość przyczyną zderzenie na trasie Racibórz-Pietrowice Wielkie

wypadek raciborz
W obu przypadkach kierowcy samochodów nie dostosowali prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

Wczoraj (23.10) doszło do dwóch kolizji, w których udział brały trzy pojazdy. O obu przypadkach zawiniła nadmierna prędkość.

Do tego groźnego zdarzenia doszło wczoraj, 23 października, około godziny 8.00 na DW 416. Jak ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego raciborskiej komendy, 20-letni kierujący Renault Master jadąc w kierunku Pietrowic Wielkich uderzył w przejeżdżający na drugą stronę jezdni ciągnik rolniczy kierowany przez 43-latka. Po chwili w unieruchomiony na jezdni ciągnik rolniczy uderzył 54-letni kierowca Peugeota Boxer, który jechał w stronę Raciborza. W obu przypadkach kierowcy samochodów nie dostosowali prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Kierowca ciągnika nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast pozostali kierowcy zostali przetransportowani do szpitala z obrażeniami twarzy. Kierowca Renault został ukarany mandatem karnym, natomiast na kierowcę Peugeota zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- reklama -

wypadek raciborz 3

– Apelujemy do kierowców, aby w tym jesiennym okresie zachowali szczególną ostrożność. Intensywne opady deszczu oraz mgła ograniczają widoczność na drodze. Mokra i śliska jezdnia również nie sprzyjają kierującym. Dodatkowym utrudnieniem są często leżące na jezdni liście — w takich warunkach droga hamowania może niebezpiecznie się wydłużyć, a w skrajnych przypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem – przypomina policja.

wypadek raciborz2

/KPP Racibórz publ. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Witam,

    Osoby poszkodowane bądź rodzinę osób poszkodowanych proszę o kontakt, mam pilną wiadomość do przekazania – 511-091-805.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj