Niebezpieczne drzewo na placu Długosza zostanie wycięte

Robinia akacjowa na placu Długosza
Robinia akacjowa na placu Długosza

Podczas oględzin robinii akacjowej stwierdzono, że posiada ono posusz w koronie na poziomie 30%, ubytki drewna oraz podłużne pękniecie pnia.

Robinia akacjowa, która stoi na placu Długosza, zostanie wycięta. Powodem jest zły stan drzewa i niebezpieczeństwo, jakie stwarza.

- reklama -

Zgodę na wycinkę rabini wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach. Teren, na którym stoi drzewo, jest objęty ochroną konserwatorską w ramach układu urbanistycznego miasta.

Podczas oględzin drzewa stwierdzono, że posiada ono posusz w koronie na poziomie 30%. Ponadto drzewo posiada ubytki drewna oraz podłużne pękniecie pnia. Wady te nie mogą zostać usunięte poprzez zabiegi pielęgnacyjne. Dalszy wzrost drzewa skutkuje wzrostem ryzyka rozłamania się drzewa, co stanowi niebezpieczeństwo dla osób i mienia.

Na tej podstawie wydano zgodę na usunięcie robinii. W zamian Miasto Racibórz jest zobowiązane do nasadzenia zastępczego. Przy ul. Wojska Polskiego korzenie zapuści platan złotolistny. Oba zabiegi zaplanowano do końca 2019 r.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Jedno z niewielu drzew o które trzeba zadbać, biorąc pod uwagę wiek,to jak zwykle lepiej wyciąć. Powiem krótko, nogi w krzesłach podetnijcie żeby za długo nie spadać,banda buraków!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here